استاندار خراسان رضوی توسعه اقتصاد خانوار روستایی را از مهمترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ علیرضا رزم‌حسینی در مراسم بهره برداری پروژه های گازرسانی که در روستای نسر رخ تربت حیدریه برگزار شد، افزود: توسعه اقتصاد روستایی اولویت اصلی خراسان رضوی است.

وی با اشاره به اینکه چالش امروز نظام اسلامی مشکلات اقتصادی است و دشمن نیز از همین چالش برای آسیب رساندن به جامعه و مردم استفاده می کند، عنوان کرد: ضروری است همه بخشهای حاکمیتی با همدلی و مشارکت در توسعه اقتصادی مناطق تلاش کنند.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛ برای دستیابی به توسعه پایدار، خراسان رضوی به ۱۲ منطقه اقتصادی تقسیم و برای هر منطقه برنامه و مسئولی تعیین شده تا بتوان مدل و الگوی موفقی را که در کرمان پیاده شده در اینجا نیز پیاده سازی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت‌های خود را بر روی آموزش متمرکز کرده‌ایم، عنوان کرد: تنها راه نجات کشور استفاده از شرکت‌های غیردولتی است.

رزم‌حسینی با بیان اینکه دشمن بر روی مسائل اقتصادی متمرکز شده است، تلاش در راستای توسعه اقتصادی را نیازمند مشارکت همه بخش‌های حاکمیتی دانست.

وی با اعلام اینکه اکنون ۱۸ نماینده استان در این حوزه تلاش می‌کنند، گفت: متاسفانه به رغم اینکه بسیاری از جوانان روستایی تحصیلات عالیه دارند اما بیکار هستند و به حاشیه شهر مشهد مهاجرت کرده‌اند.

رزم حسینی نقش علما و روحانیون برای کمک به استانداری را بسیار مهم دانست و افزود: از علما، ائمه جمعه و جماعات می خواهیم با توجه به تریبونهایی که در اختیار دارند در تبیین فرهنگ اقتصادی روستاها بیشتر تلاش کنند.
وی بر لزوم مشارکت همه دستگاههای حاکمیتی و مردم نیز در این مسیر تاکید و بیان کرد: تنها راه نجات کشور استفاده از شرکتهای غیردولتی است که می توانند در این فرایند مهم کمک کنند زیرا وقتی دولت بزرگتر می شود مشکلات جامعه و مردم نیز بیشتر می شوند بنابراین لازم است در نوع اداره کشور تغییرات محسوسی ایجاد شود.

بهره برداری از بزرگ‌ترین کارخانه فولاد طی سه سال آینده

در این مراسم نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: کمترین وظیفه ما مسؤولان این است که وظایف خود را در ۴۰ سالگی انقلاب به خوبی اجرا  کنیم و تا جایی که توان داریم در این زمینه اطلاع‌رسانی کنیم.

سعید باستانی اظهار کرد: اکنون ایران در حوزه پزشکی در رتبه دهم جهان، حوزه کشاورزی رتبه دهم، حوزه صنعتی رتبه نوزدهم، هوا و فضا رتبه هشتم جهان، زیردریایی رتبه هشتم، تولید علم رتبه جهار و در حوزه ورزش در رتبه ۱۳ جهان قرار داریم.

وی گفت: در تربت حیدریه بزرگ‌ترین کارخانه فولاد با حدود ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در سه سال آینده مورد بهره‌برداری و سبب اشتغالزایی ۳ هزار نفر نیرو می‌شود و در حوزه پزشکی ۷۰ هزار متر مربع درمانگاه و بیمارستان در حال احداث است که تا هفته دولت آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با دهه مبارک فجر بهره برداری از خط انتقال ۷۷ کیلومتری گاز از تربت حیدریه به کاشمر طی مراسمی در روستای عباس آباد رخ شهرستان تربت حیدریه با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران آغاز شد.
گازرسانی به ۱۱۳ روستای خراسان رضوی، بهره برداری ۱۷۱ واحد تولیدی و صنعتی از گاز طبیعی، گاز شهری سمیع آباد در شهرستان تربت جام و دو ایستگاه تقلیل فشار گاز، آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی خط انتقال گاز دیزباد به تربت حیدریه، آغاز عملیات انتقال گاز به ۹۲ روستا، آغاز عملیات گازرسانی به ۹۳۴ واحد تولیدی و صنعتی و دو ایستگاه تقلیل فشار گاز را از دیگر طرحهای شرکت گاز اعلام است که امروز در سطح خراسان رضوی افتتاح شد.
شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد

 

 

 

  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع خبر : پوششی