معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان کاشمر اشتغالزایی را یکی از سیاست های اصلی دولت در سال جاری دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ مهدی نایه در معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان کاشمر در گفت و گوی اختصاصی گفت: اشتغال به عنوان یکی از سیاستهای اصلی دولت در سال ۱۳۹۷ در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی است.
وی اظهار کرد: در این خصوص ۳۵۷ طرح با اعتبار بیش از ۴۲ میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان به استان ارسال گردیده که با اجرای این طرح ها ۹۴۹ اشتغال جدید به ظرفیت شهرستان اضافه خواهد شد .
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان کاشمر با بیان اینکه از این تعداد ۱۶۲طرح در دست بررسی است، بیان کرد: تاکنون تعداد ۱۸۷طرح دیگر با اعتبار ۱۳میلیارد و ۹۳۹ میلیون تومان و اشتغال ۵۲۱ نفر تسهیلات پرداخت شده است.
وی در ادامه با اعلام اینکه در زمینه تسهیلات اشتغال فراگیر ۲ طرح با اعتبار یک میلیارد و۴۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است، عنوان کرد: در حوزه مشاغل خانگی در سال۹۷ تاکنون برای ۷۴ طرح با اعتبار یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
نایه‌در اشتغال ایجاد شده این طرح ها را ۲۲۷ مورد اعلام کرد و افزود: در زمینه تسهیلات اشتغالزایی از سوی صندوق کار آفرینی امید در سال جاری ۵۸ طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۶۲۶ میلیون ریال تسهیلات با اشتغالزایی ۹۶ نفر پرداخت شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه از سال ۱۳۸۵تاسال جاری دو هزار ۱۶۴ مورد تسهیلات با اعتبار ۱۹۷میلیارد و ۳۸۳ میلیون ریال پرداخت شده است، گفت: اشتغال ایجاد شده این طرح ها ۲۶۶۰ نفر بوده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان کاشمر در ادامه با اعلام اینکه همزمان با دهه مبارک فجر در روستاهای بخش مرکزی توسط بخشداری مرکزی و دهیاریها ۱۹ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۲میلیارد و ۱۴۰میلیون ریال افتتاح خواهد شد، افزود: مهمترین پروژه ها مربوط به احداث ۸ پارک و فضای سبز در روستا های با اعتبار ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.
وی همچنین از احداث ۴ مجموعه ورزشی روباز با اعتبار یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: سال ۹۷ در مجموع ۷۴ میلیارد و ۱۰۷ میلیون و ۹۶۱ هزار ریال از محل اعتبارات عمرانی در سطح روستاهای بخش مرکزی هزینه شده است.
نایه‌در عنوان کرد: از محل اعتبارات دهیاری ۴۱ میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال و ۳۲ میلیارد و۵۰۹ میلیون ۹۶۱ هزار ریال از محل مشارکت‌های مردمی در زمینه عمرانی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی و بهداشتی هزینه شده است.
وی در ادامه شعار دهه مبارک فجر امسال را افتخار به گذشته امید به آینده اعلام کرد و گفت: در این دهه تعداد كل پروژه هاي قابل افتتاح ۱۰۳ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۲۱ ميليارد و ۹۳۴ ميليون تومان است.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان کاشمر با بیان اینکه تعداد ۷۸ پروژه با اعتبار ۳۲ ميليارد و ۱۹۱ ميليون تومان در نقاط روستايي بوده كه ۲۶٫۴ درصد اعتبارات را شامل مي شود، بیان کرد: تعداد ۲۵ پروژه با اعتبار ۱۲ ميليارد و ۷۴۳ ميليون تومان مربوط به نقاط شهری بوده كه ۱۰٫۵ درصد اعتبارات را شامل مي شود .
وی با اعلام اینکه پروژه احداث خط لوله ۱۶ اینچ تربت حیدریه-کاشمر با طول ۷۷٫۶ کیلومتر و با اعتبار ۷۷ میلیارد تومان ۶۳٫۱ درصد اعتبارات را شامل می شود، گفت: تمامی شهرستان در حوزه شهری و روستایی از این پروژه بهره مند می شوند.
وی در ادامه افتتاح پروژه احداث خط لوله ۱۶ اینچ تربت حیدریه-کاشمر با طول ۷۷٫۶ کیلومتر و اعتبار ۷۷ میلیارد تومان، افتتاح پروژه كائولن شويي با اعتبار ۸ میلیارد تومان، افتتاح پروژه گازرسانی به روستای نامق با اعتبار ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان، افتتاح پروژه مجتمع آبرسانی پایین ولایت- زنده جان (فاز ۴)با اعتبار ۳ میلیارد تومان، افتتاح پروژه بسته بندی و شتشوی کشمش با اعتبار ۲ میلیارد و ۸۰۰  میلیون، افتتاح پروژه توسعه و تکمیل ظرفیت گاوداری شیری با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، افتتاح پروژه تکمیل دبیرستان ۱۰ کلاسه اسماعیلی با اعتبار ۱ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان، افتتاح پروژه ابتدایی ۹ کلاسه شرکت تعاونی فرهنگیان با اعتبار ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، افتتاح پروژه گازرسانی به ۲ روستای اکبرآباد و چلپو با اعتبار ۱ میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان، افتتاح پروژه گازرسانی به روستای موشک با اعتبار ۱ میلیارد و ۴۴۹ میلیون تومان، افتتاح پروژه تفکیک آب شرب از فضای سبز ضلع غرب شهر با اعتبار ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، افتتاح پروژه بهره برداری از ۲۵ واحد اقامتی و گردشگری سیدمرتضی (ع) با اعتبار ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، افتتاح پروژه بهره برداری از واحدهای تجاری سیدمرتضی (ع) با اعتبار ۱ میلیارد تومان را از جمله مهمترين پروژه هاي قابل افتتاح در دهه فجر دانست.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان کاشمر همچنین به مهمترین دستگاه های اجرایی شهرستان بر حسب اعتبار اشاره کرد و گفت: اداره گاز ناحیه کاشمر با اعتبار ۸۳ میلیارد و ۳۳۷ میلیون تومان، مدیریت جهاد کشاورزی با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان، اداره صنعت، معدن و تجارت با اعتبار ۸ میلیارد و ۶۶ میلیون تومان، شهرداری کاشمر با اعتبار ۶ میلیارد و ۹۷۵ میلیون تومان، مدیریت آموزش وپرورش با اعتبار ۴ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان، مدیریت آب و فاضلاب روستایی با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۹ میلیون تومان، بخشداری مرکزی و کوهسرخ در حوزه دهیاری های شهرستان با اعتبار ۲ میلیارد و ۸۹ میلیون تومان و اداره مخابرات کاشمر با اعتبار ۱ میلیارد و ۲۵۶ میلیون تومان از جمله مهمترین دستگاه های اجرایی شهرستان بر حسب اعتبار بوده اند.

  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع خبر : تولیدی