مدیر گالری روند بیان کرد: دیدار و دیدن کلمه ای است که با هنرهای تجسمی ارتباط دارد.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد عباس زاده مدیر گالری روند در افتتاحیه نمایشگاه «دیدار» گفت: این نمایشگاه، یک نمایشگاه ویژه است. چند ماه پیش ما فراخوانی دادیم، برای یک کاتالوگ که می خواستیم آن را در سطح شهر پخش کنیم و به وسیله آن هنرمندان را معرفی کنیم و هم یک کمکی برای فروش آثار آن ها باشد.

وی ادامه داد: که یک مقداری از چاپ شد و یک مقداری هنوز در دست پخش است. خود هنرمندانی که در این کاتالوگ شرکت دارند، پیشنهاد  دادند که خوب است از آثار آن کاتالوگ یک نمایشگاه برپا شود. پس خیلی از هنرمندان این نمایشگاه را از قبل تعیین شده بودند.

عباس زاده بیان کرد: فقط یکی دو هنرمند بودند که ما دعوتشان کردیم. در نتیجه فراخوان عمومی نبوده است که هر کسی بخواهد بتواند اثری را بفرستد. در همان مرحله فراخوان برای کاتالوگ هم افرادی را انتخاب کردیم که قبلا با آنها کار کرده بودیم.

وی در رابطه با آثار بیان کرد:در این نمایشگاه نزدیک به ۳۳ اثر از ۲۴ هنرمند موجود است. در آثار تکنیک های استفاده شده است، مانند: اکریلیک، رنگ روغن، طراحی با خودکار.

عباس زاده درباره اسم نمایشگاه افزود: دیدار را به چند دلیل انتخاب کردیم، یکی به این دلیل که هنرمندانی که در کاتالوگ هستند، همدیگر را نمی شناختند و دلیل دیگر این است که دیدار و دیدن کلمه ای است که با هنرهای تجسمی ارتباط دارد.

وی در ادامه فاکتورهای ارزشگذاری آثار را بیان کرد و گفت: در رابطه با قیمت گذاری آثار فاکتور های متفاوتی وجود دارد، اینکه هنرمند چه سابقه ای دارد، اثرش از نظر زیبایی شناسی چه جایگاهی دارد، گرایشات جامعه به چه صورتی است، یک اثر شاید خیلی مورد علاقه واقع شود، ابعاد اثر تاثیر دارد، هنرمند در چه رنج قیمتی آثارش را قبلا فرخته است، خاص بودن اثر هم مطرح است به این معنی که اثر را می شود راحت کشید و یا هنرمند دیگری می تواند آن را بکشد، این ها فاکتورهایی است که روی قیمت گاری آثار تاثیر می گذارد.

نمایشگاه «دیدار» از ۱۲ بهمن ماه ۹۷ لغایت ۱۷ بهمن ماه ۹۷ از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در گالری روند پذیرای بازدیدکنندگان است.

  • نویسنده : 9602218