خطیب جمعه کاشمر گفت: متاسفانه نظارت مناسبی در خصوص اقلام تعاونی از جمله مرغ و گوشت که توزیع می شود وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی خطیب جمعه کاشمر در خطبه های نماز جمعه ۱۲ بهمن ماه با گرامیداشت دهه مبارک فجر و یاد و خاطره شهدای انقلاب، مدافعین حرم و منطقه گفت: از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن که انقلاب به پیروزی رسید دارای اهمیت بسیار ویژه ای در تاریخ ایران است.
وی با بیان اینکه این دهه برگرفته از سوره مبارکه فجر است، افزود: در این سوره خداوند متعال بعد از اینکه قسم بر فجر پیروزی حق بر باطل و غلبه نور خورشید بر ظلمت شب می دهد نوید می دهد که ظلمت رو به پایانی است و منتظر نور باشید.
خطیب جمعه کاشمر با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران انقلاب الهی بود، گفت: اگر آفات هایی وجود دارد و دشمنان داخلی و خارجی داریم اما باید در این راه مقاومت و ایستادگی کرد.
وی با اعلام اینکه هر کسی که به این ملت خیانت، ظلم و یا کوتاهی کند خداوند او را در پیشگاه ملت رسوا خواهد نمود، اظهار کرد: حضرت علی(ع) از یک آفتی که افراد قدرتمند را تهدید می کند خبر می دهد و آن اینکه افرادی که در حاکمیت قرار می گیرند و مسئولیتی برعهده آنها قرار داده می شود افت و آسیب غرور و تکبر آنها را تهدید می کند.
طباطبایی با بیان اینکه قدرت سزاوار خداست و حاکمیت و حکمفرمایی تنها شایسته اوست، بیان کرد: خداوند هر فرد خودخواهی را خوار می کند.
وی با اشاره به اینکه این آفت را امیرالمومین بیان می کند، افزود: باید مراقب بود که وقتی پشت میز ریاست نشستیم غرور ما را فرا نگیرد که در غیر این صورت خدا و بندگان خدا را فراموش خواهید کرد.
خطیب جمعه کاشمر با اعلام اینکه کسی که در راس کاری قرار می گیرد باید امین همه مردم باشد و از نظر رعایت حقوق همه را یکسان ببیند، اظهار کرد: معیشت زندگی و امور اجتماعی مردم در دست مسئول است اگر مسئولی نسبت به افرادی نگاه ویژه ای داشته باشد و دیگران را جدا ببیند و نسبت به خویشاوندان خود ملاحظه کاری کند در چنین مدیریتی خلل وارد می شود.
وی با بیان اینکه همه مردم در چشم مسئولان باید یکسان باشند، گفت: هیچ چیزی برای تغییر نعمت های خدا و تعجیل عذاب الهی موثرتر از ظلم و ستم نیست.
طباطبایی افزود: اگر حاکم به رعیت ظلم کند بلا نازل می شود چون خدا صدای مظلوم را می شوند و در کمین ستمگران است.
وی در ادامه با انتقاد از افرادی بیش از نیاز خود و خانواده اقدام به تهیه برخی اقلام می کنند، گفت: وقتی در شرایط سخت مرغ را تقسیم می کنند باید همه به اندازه نیاز بگیرید.
امام جمعه کاشمر با اشاره به اینکه در شان ملت نیست که از یک خانواده چندین نفر برای دریافت نیازهایی به صف بایستند، اظهار کرد: چرا هنوز در تقسیم مرغ و گوشت و یا مواد تعاونی عاجز هستیم نظارت نداریم و کنترل نیست.
وی بیان کرد: متاسفانه همیشه همین موضوع مطرح است که چرا اقلام ضروری مردم به خوبی تقسیم، دقت و نظارت نمی شود.
طباطبایی با اعلام اینکه باید تا آخرین اقلام تعاونی درب مغازه ها تقسیم شود تا کسی تقلب و خیانت نکند، تصریح کرد: وقتی مردم در این شرایط پای کار هستند نباید در حق آنها کوتاهی کنیم در غیر این صورت خداوند ما را نخواهد بخشید.

  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع خبر : پوششی