حجت الاسلام احدی با بیان اینکه امروز دشمن مشکلات اقتصادی را هدف قرار داده ولی مردم بسیار هوشیار و آگاه هستند و نمی گذارند دشمن از این مسئله سوء استفاده کند، عنوان کرد: ما مشکلات بسیاری داریم و رهبر معظم انقلاب در رأس این نظام متوجه همه این مشکلات هستند و از سویی مسئولان به خوبی آگاه هستند اما باید مراقب بود دشمن از این شرایط سوء استفاده نکند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام علی احدی امام جمعه موقت کاشمر در مراسم دوازدهم بهمن ماه سالروز ورود امام راحل به کشور که در میدان انقلاب برگزار شد، با گرامیداشت دهه مبارک فجر افزود: وقتی در طول تاریخ بررسی می کنیم امام یکی از چهره های بسیار ارزشمند و تاثیر گذار در دنیا است.
وی عنوان کرد: امام راحل به خوبی در قلوب مردم جای داشت چون  اولین خصوصیت شخصیتی ایشان ایمانی بود که با تمام وجود به خداوند متعال داشتند.
امام جمعه موقت کاشمر افزود: امام راحل از وقتی خود را شناختند به خداوند متعال باور و اعتقاد قلبی داشته و او را پشتیبان راه درست و ارزش ها می دانست.
وی بیان کرد: وقتی که ایشان حتی در حوزه علیمه مظلوم بودند، وقتی قیام خود را در سال ۴۲ آغاز کرده و زمانی که سایه وحشت بر تمام کشور حکمفرما بود، وقتی که امام در حوزه علمیه قم حرکت خود را آغاز کرد به خداوند متعال ایمان واقعی داشتند.
احدی اظهار کرد: حتی روزی که ماموران آن زمان ایشان را از قم به تهران منتقل می کردند امام به ماموران آرامش می دادند و می گفت نترسید.
وی با بیان اینکه وقتی امام راحل به ترکیه تبعید و بعد به نجف اشرف تبعید شدند و یا وقتی که به پاریس رفتند و حتی زمان بازگشت به ایران تا آخرین لحظات عمر خود ایشان تبلور ایمان به خدا بود.
امام جمعه موقت کاشمر همچنین عنوان کرد: اگر خرمشهر آزاد شد و زمانی که عملیات رزمندگان به پیروزی می رسید امام نام خدا را به زبان می آورد و اگر گاهی در جبهه ها شرایط به گونه ای بود که آن پیروزی همیشگی نبود امام ناامید نمی شدند و می فرمودند ما با خدا معامله کرده ایم.
وی عمل صالح و رفتار صحیح را از دیگر خصوصیات امام راحل دانست و افزود: امام راحل با عمل صالح خود عزت را به کشور بازگرداندند.
احدی با بیان اینکه امروز انقلاب بزرگ مردم ایران در جهان سرافرازتر از چهل سال قبل است، گفت: اکنون جوانان این کشور در عرصه های مختلف علمی و غیره در دنیا سرآمد هستند.
وی با اشاره به اینکه امام استقلال را در ابعاد مختلف به کشور برگرداندند، اظهار کرد: امام، امت جمهوری اسلامی را براساس حضور مردم و مقید به اسلام و دین که خاص اکثریت مردم است را در این کشور حاکم کردند.
امام جمعه موقت کاشمر در ادامه خطاب به دانش آموزان، جوانان و نوجوانان گفت: دشمن بیش از هر چیزی از این جمله ناراحت است که چرا شما مردم موفق شدیده اید نظامی به نام جمهوری اسلامی را تشکیل دهید.
وی با بیان اینکه امروز دشمن مشکلات اقتصادی را هدف قرار داده ولی مردم بسیار هوشیار و آگاه هستند و نمی گذارند دشمن از این مسئله سوء استفاده کند، عنوان کرد: ما مشکلات بسیاری داریم و رهبر معظم انقلاب در رأس این نظام متوجه همه این مشکلات هستند و از سویی مسئولان به خوبی آگاه هستند اما باید مراقب بود دشمن از این شرایط سوء استفاده نکند.
احدی با اشاره به اینکه نام، یاد و مرقد امام به خاطر ایمان و عمل صالح ایشان در قلب ها جای دارد، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی نتیجه عمل صالح امام بود که با حمایت شما مردم به این مرحله رسید.
وی با بیان اینکه در هر زمانی شخصی ولایت فقیه را تبلور می بخشد و در آن زمان امام و امروز رهبر معظم انقلاب را داریم، گفت: نظام ما به ولایت فقیه و ولی فقیه در هر عصری وابسته است.
امام جمعه موقت کاشمر با اعلام اینکه امروز همه ما باید از خیمه و ستون انقلاب که نظام ولایت باشد حفاظت کنیم، عنوان کرد: بدون شک با وحدت کلمه به همه اهداف خود خواهیم رسید.
در پایان مراسم رژه موتوری نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد.

  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع خبر : پوششی