علی توکلی بیان کرد: کاشمر از نظر برگزاری محافل و جلسات ادبی در سطح استان دارای مقام اول می باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران نیوز آنلاین ؛ در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران ، شب شعر چهلچراغ با حضور شاعران کشوری و استانی به همت انجمن شعر و ادب شهرستان کاشمر در محل سالن شهید شهابییان شهرستان برگزار گردید.
در این مراسم  بعد از شعرخوانی توسط شاعران فرهیخته ای  همچون  محمد کاظم کاظمی ، علی اصغر داوری ، دکتر هادی منوری و  حامد عسکری ، از کتاب شعرجدید  علی اصغر داوری شاعر برجسته ترشیز به نام «کلاغ ها در عکس های رنگی هم سیاه می افتند  » رونمایی شد  و در ادامه نیز شاعرانی همچون مجتبی هاشم آبادی ، سید حجت الله نبوی ثالث، حجت الاسلام سیدی ،سعید تاجمحمدی ، دکتر منیژه رضوان ، راضیه رجایی و پورموسی اشعار خود را بیان نمودند .
ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر درا دامه این مراسم، اظهار داشت : ترشیز بزرگ با پیشینه ای پویا از دیرباز مرکز ثقل فعالیت های فرهنگی گوناگونی بوده و فرهیختگان و نام آوران فراوانی  دارد .
علی توکلی با اشاره به این که این پیشینه ، پشتوانه ای شده است که امروز شاهد جریان قوی ادبی در سطح کاشمر باشیم ، گفت:کاشمر از نظر برگزاری محافل و جلسات ادبی در سطح استان دارای مقام اول می باشد.
گفتنی است در پایان از شاعران برجسته ترشیز تجلیل به عمل آمد.