محمدجواد استادی: بسیار خوشحالم که مشهد قطب مهم و جدی ادبیات است، البته آن طور که باید و شاید ما وظایفمان را در قبال این استان انجام نداده ایم و موظفیم به عنوان یک خدمتگذار در حوزه امور اداری بتوانیم وظایف ذاتی تعریف شده در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی به معنای سیاستگذاری، هدایت، حمایت و در نهایت نظارت نرم افزاری را پیگیری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمدجواد استادی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهدمقدس در مراسم تجلیل از هما فاضل بانوی هنرمند داستان نویس، شاعر و نقاش و نویسنده دو رمان با نام های «فقط خاکستری» و «این رمان اسم ندارد» که به همت موسسه فرهنگی هنری پژوهش گستران پندار در هتل آبان مشهد برگزار شد عنوان کرد: بنده به شدت علاقمند به ادبیات هستم و در سال ۸۴ روزنامه نگاری خود را در روزنامه اعتماد در تهران و در صفحه ادبیات جهان آغاز کردم و در طول سال های فعالیت در حوزه مطبوعات به طور تخصصی در حوزه ادبیات خارجی فعالیت داشته ام و مدت ها کار ترجمه متون نمایشی را نیز انجام داده ام.
وی در ادامه گفت: بسیار خوشحالم که مشهد قطب مهم و جدی ادبیات است، البته آن طور که باید و شاید ما وظایفمان را در قبال این استان انجام نداده ایم و موظفیم به عنوان یک خدمتگذار در حوزه امور اداری بتوانیم وظایف ذاتی تعریف شده در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی به معنای سیاستگذاری، هدایت، حمایت و در نهایت نظارت نرم افزاری را پیگیری کنیم.
وی در خصوص ادبیات بومی نیز گفت: همانطور که اندیشمندان حوزه ادبیات معتقد هستند ما در حال حاضر وارد عصر دوم ادبیات شفاهی شده ایم و کار نویسنده این است که این مفاهیم را ترجمه و مکتوب کند تا در سطح جهان قابل ارائه باشد.

کسانی را داریم که می توانند کارهای خود را با افتخار در سطح جهان مطرح کنند
منیره خدابخش حصار، مدیر مسئول موسسه پندار نیز ضمن عرض سلام و خیر مقدم خدمت حضار عنوان کرد: با توجه به این گردهمایی در دل موسسه فرهنگی هنری چند منظوره پژوهش گستران پندار با جوششی از یک نیاز در مشهد به همت دوستان توانستیم کمبود رمان با گرایش بومی را تا اندازه ای مرتفع سازیم.
وی اضافه کرد: از حدود ۲ سال پیش فعالیت خود را در این عرصه آغاز کردیم و حال بعد از ۲ سال می توانم عنوان کنم که در حال حاضر کسانی را داریم که می توانند کارهای خود را با افتخار در سطح جهان مطرح کنند.
خدابخش حصار در ادامه گفت: در حال حاضر نیز طرحی داریم و در همین راستا قرار است در خصوص بافت های فرسوده و آثار باستانی که در حال تخریب هستند را با توجه به قصه های قدیمی آن، آن ها را به صروت رمان تهیه کنیم.

ما برای نوشتن رمان های خود دغدغه هایی داریم
هما فاضل نویسنده دو رمان «فقط خاکستری» و «این رمان اسم ندارد»در ادامه عنوان کرد: فکر می کنم هر یک از ما برای نوشتن رمان های خود دغدغه هایی داریم و من به علت اینکه در فضاهای مختلفی مانند دادگاه یا خانه سالمندان حضور پیدا می کردم در واقع بسیاری از اتفاقاتی که رخ می داد خود، بخش هایی از رمان من را می ساخت.
وی در خصوص استفاده از جاذبه های شهر نیشابور در کتاب خود نیز گفت: من تا مقطع دیپلم در نیشابور زندگی کردم و این شهر را بسیار دوست دارم؛ بعدها به واسطه قبولی در دانشگاه به مشهد آمدم و به همین واسطه اغلب در کارهای خود گریزی به نیشابور می زنم و به علت اینکه گاهی به جهت گرفتاری نمی توانم بروم دلتنگی های خود را اینگونه رفع می کنم.
لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از خانم هما فاضل نویسنده و هنرمند نام آشنا تجلیل و جشن امضای دو کتاب وی با عنوان «فقط خاکستری» و «این رمان اسم ندارد» نیز انجام شد.

  • نویسنده : 9602219