نمایشگاه آثار هنری مددجویان مرکز اعصاب و روان پارسا از ششم تا دوازدهم بهمن ماه از ساعت 10 الی 12 و ساعت 16:30 الی 18:30 در محل نگار خانه فرشته برپا می باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛شنبه ششم بهمن ماه نمایشگاه آثار نقاشی، حجم و چیدمان مددجویان مرکز توانبخشی بیماران اعصاب و روان پارسا در نگارخانه فرشته مشهد افتتاح شد.
روح الله حسینی پرستار مرکز توانبخشی پارسا در این خصوص گفت: ما امروز در این جا جمع شدیم تا آثار مددجویان مرکز پارسا را با زبان ساده، نقاشی و خط و حجم ارائه دهیم
وی با بیان اینکه طرح گره کور، طرحی است که موانع و مشکلات یک بیمار اعصاب و روان را نشان می دهد افزود: این بیماران برای رسیدن به زندگی ایده آل، کار خوب، تشکیل خانواده و چیزهای دیگر مشکلاتی دارند که بخش مهمی از آن داروهای این افراد است.
وی ادامه داد: جامعه ما فکر می کند که بیمار اعصاب و روان یک بیمار دیوانه و تیمارستانی است یک بیمار اعصاب و روان باید برای درمان همواره دارو مصرف کند.

برخورد جامعه و خانواده با بیمار اعصاب و روان به خودی خود می تواند سبب پیشرفت این بیماران شود
حسینی با اشاره به اینکه دارو تنها پنجاه درصد کار درمان است گفت: اطلاعات جامعه، برخورد خانواده، برخورد جامعه و نحوه ارتباط برقرار کردن آن ها با بیمار اعصاب و روان به خودی خود می تواند سبب پیشرفت این بیماران بشود.
وی با تاکید بر اینکه این بیماران نمی توانند زندگی خود را ایجاد کنند افزود: سعی ما بر این بوده که بهترین آثار را به اینجا بیاوریم.
حسینی گفت:  ما در مرکز توانبخشی پارسا با توجه به ظرفیت ۶۶ مددجو داریم که همگی پویا و فعال هستند شاید این افراد را اگر خودتان ببینید بگویید این فرد که مشکلی ندارد در واقع بیمار اعصاب روان ممکن است اکتسابی از محیط و جامعه گرفته باشد و یا ارثی باشد.

گفتنی است این نمایشگاه از ششم تا دوازدهم بهمن ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ و ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در محل نگار خانه فرشته برپا می باشد.

  • نویسنده : 9602218