شوشتری: اخیراً در فضای مجازی مشاهده کردم که اعلام کرده بودند که شهرستان قوچان از پروژه راه آهن مشهد، بجنورد و گرگان حذف‌شده؛ این خبر از اساس صحت ندارد و این افرادی که این مطلب را بیان می‌کنند اطلاعات کافی در خصوص این پروژه ندارند.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ هادی شوشتری نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم این شهرستان در خصوص پروژه راه‌آهن مشهد، بجنورد و گرگان با اشاره به اینکه اگر به شبکه حمل‌ونقل راه‌آهن کشور نگاه شود حلقه مفقوده وجود دارد که آن‌هم در پهنه شمال شرق کشور است، خاطرنشان کرد: اساساً پروژه مشهد، بجنورد و گرگان باهدف اتصال استان‌های شمالی کشور به مشهد طراحی‌شده تا دونقطه کانونی که هدف گردشگری و مذهبی نیز هست را به هم متصل کند.
شوشتری بابیان اینکه این اصل پروژه مصوبی است که از سوی وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل‌ونقل کشور وجود دارد، عنوان کرد: ابتدا قراردادی بین اداره راه و شهرسازی و آستان قدس صورت گرفت که بنا به دلایلی این قرارداد دچار مشکل شد.
وی افزود: سال گذشته در قانون بودجه به دولت اجازه داده شد برای اجرای این پروژه ۱۵ درصد آورده دولت و ۸۵ درصد نیز از آورده سرمایه‌گذار باشد.
نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه البته این پروژه خطوط فرعی در محور اسفراین و حدفاصل ایستگاه راه‌آهن سلطان‌آباد، چکنه و دوراهی سبزوار دارد اما خط اصلی محور گرگان بجنورد به مشهد است، مطرح کرد: این مصوبه قانونی است اما اخیراً در فضای مجازی مشاهده کردم که اعلام کرده بودند که قوچان حذف‌شده و این خبر از اساس صحت ندارد و این افرادی که این مطلب را بیان می‌کنند اطلاعات کافی در خصوص این پروژه ندارند.
شوشتری بابیان اینکه اگر امام‌جمعه نیز فرمودند که قوچان از پروژه حذف‌شده اطلاعات لازم را در این زمینه نداشتند که این مطلب را فرمودند، گفت: این پروژه کاملاً مشخص و معین است و اینکه قوچان حذف شود از اساس مورد تائید نیست.

  • نویسنده : 9402134