جهان پا بیان کرد: در نمایش‌های مقاومت و تو حوزه تئاتر مقاومت واقعاً تو این سال ها که خودم حضور ذهن دارم  از حوزه نگارش و متون نمایشی که واقعاً بتواند با تماشاگر امروز ارتباط برقرار کندخیلی فقیر هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ آیین رونمایی از کتاب شهر بانو در انتشارات به نشر شعبه سجاد با حضور اساتید فرهنگ و هنر، خانواده معزز شهدا، و اصحاب رسانه برگزار شد.

پرستش سلطانی گفت: آنچه در مورد کتاب شهربانو من را علاقه‌مند کرد نثر روان این کتاب بود، که از اول شروع می‌کردیم به خواندن و یک زندگی را مرور می‌کردیم و تو خود عمق داستان نفوذ می‌کردید و دوست نداشتی آن را کناربگذارید و میخواستید تا آخر بخوانید.

بازیگر تئاتر بیان کرد: ما یک اسمی در هنر داریم به نام شخصیت‌پردازی یا کاراکتر که بازیگر باید روی صحنه تئاتر اصل کاراکتر را نشان بدهد و هویتش را بسازد و تماشاگر بتواند همزادپنداری بکند با آن شخص و این کتاب هم این اتفاق‌ها را برای منی که در عرصه هنر کم‌وبیش فعالیت دارم زنده کرد، در کل کتاب بسیار شیرینی بود.

جهان پا گفت: واقعاً خوشحالم که نشر ستاره‌ها وجود دارد که حدود همه ۶ ماه اخیر به واسطه دوست عزیزم کتاب‌هایی به دستم می‌رسید. بعضی وقت‌ها شگفت‌زده می‌شود و بعضی وقت‌ها هم، همراه با کتاب اشک می‌ریزم همین ارتباط در ذهنم می‌خورد که چرا ما نمی‌توانیم این اتفاق‌های خوب را روی صحنه اجرا کنیم و تعداد مخاطبین زیادی بتوانند به‌واسطه‌ی زنده‌بودن هنر تئاتر از این فضا لذت ببرند.

گارگردان و بازیگر تئاتر افزود:یادم هست که کتاب شهید رفیعی را که خواندیم همین اتفاق تو ذهن من افتاد که به‌واسطه همراهی از دوستان توانستیم یک بخش‌هایی از زندگی این شهید را تو نمایش حسین تنها نمی‌ماند اجرا کنیم وقتی‌که شهربانو را خواندم احساس کردم که این رمان می‌تواند یک اثر بی‌نظیری روی صحنه تئاتر بشود.

وی بیان کرد:ما در نمایش‌های مقاومت و تو حوزه تئاتر مقاومت  واقعاً تو این سال هاست که خودم حضور ذهن دارم  از حوزه نگارش و متون نمایشی که واقعاً بتواند با تماشاگر امروز ارتباط برقرار کندخیلی فقیر هستیم.همان‌طور که شهربانو را می خواندم واقعا احساس نمی‌کردم که دارم یک رمان می‌خوانم احساس می‌کردم که دوباره برگشتم به کوچه‌های قدیم احساس کردم دوباره به درون فضایی که پر از خانواده‌های شهید بود و پر از اتفاق‌های جورواجور بودبرگشتم.

چمی گو مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: ما آثار خوب در عرصه نمایش کم داریم که یکی از دلایلش که می‌گویند متن خوب کم است و برای پیدا کردن متن خوب هم بهترین راه این است که به ارتباط رو بیاوریم به کتاب‌هایی که داستان و رمان زیبایی دارد یعنی امتحان پس داده هستند.