فرماندار کاشمر اظهار داشت: برخی افراد به خاطر مسائل و اغراض سیاسی تلاش می کنند حیثیت آموزش و پرورش را در کشور زیرسوال ببرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ محمد علی نبی پور ظهر امروز در همایش توانمندسازی نیروهای پرورشی قطب شهید مدرس که در محل سالن همایش‌های فرهنگیان کاشمر برگزار شد، اظهار داشت: هرچند هر اقدامی در آموزش و پرورش انجام دهید اما بازهم برخی افراد هجمه‌های دارند.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر هجمه‌هایی برعلیه آموزش پرورش بود به طوریکه که در مقطعی حتی برخی‌ها این اجازه را به خود دادند و خواستند فرزندان را به آموزش و پرورش نفرستند و مدارس خانگی درست کنند.

نبی پور ادامه داد: شاید در طی این سال‌ها آنگونه که باید نتوانستیم در حوزه پرورشی موفق باشیم اما از مهمترین مباحث انقلاب اسلامی در حوزه آموزش و پرورش تاکید بر پرورش با نگاه به آموزش بوده است.

وی گفت: بدون شک کار پرورشی در ذهن دانش‌آموزان بسیار اثرگذاری دارد و ماندگار است از سویی اگر انسان پرورش دهیم موجب توسعه جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه برای افراد حیثیت مجموعه آموزش و پرورش کشور را به خاطر برخی مسائل سیاسی زیرسوال بردند، گفت: به رغم تمامی محدودیت‌ها و مشکلات اما مربیان پرورشی در حوزه نشاط اجتماعی و ایجاد امید برای دانش‌آموزان باید تلاش بیشتری کنند.

آسیب های اجتماعی بزرگترین چالش

در این مراسم مدیر اداره آموزش و پرورش کاشمر بیان کرد: معلمین باید به اصل آدمیت که موضوع انسانیت است بپردازد و همه رفتارهای انسان و جلوه هایی که از آن انسانیت بروز می کند را مد نظر قرار دهند.

علی طاهریان با اشاره به اینکه با این نگاه کار آموزش و پرورش حساس تر می شود و مبنای همه آموزش ها و تخصص ها قرار می گیرد، افزود: کارمربیان پرورشی را سخت از سایرین دانست و بر توجه بیشتر کار این افراد در مدارس تاکید کرد.

وی با اعلام اینکه مربیان پرورشی صرفا می پردازند به اینکه استعدادهای افراد را شکل داده و برای شکوفا شدن استعدادها آنها را آماده می کنند، گفت: در شرایطی که تنوع ها، تکثر عقاید، رفتارها و هنجارها و خرده فرهنگ برعلیه دانش آموزان افزایش یافته کار مربیان پرورشی سخت تر شده است.

وی آسیب های اجتماعی را بزرگترین چالش آموزش و پرورش دانست و افزود: هرچند تعداد مربیان پرورشی به تعداد کافی نداریم اما همه جامعه و اولیاء از مربیان پرورشی انتظار دارند.

  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع خبر : پوششی