این فعال فرهنگی بیان کرد: امام موسی صدر، هم رهبر صلح گفتگو و هم رهبر مبارزه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ نمایشگاه عکس پیشوایی فراتر از زمان با حضور دکتر محمد رضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، دکتر هادی خانیکی محقق و پژوهشگر و حجت الاسلام دکتر علی الهی مدیر مسئول خبرگزاری رضوی، سیدمحسن حسینی پویا عضو شورای اسلامی شهر مشهد در نگارخانه شهر مشهد افتتاح شد.

سید صدرا میردامادی فعال فرهنگی بیان کرد: اسم این نمایشگاه را ما از کتابی از آقای دکتر، محمود سریع القلم الهام گرفتیم. ایشان یک کتابی با عنوان پیشوایی فراتر از زمان دارد. امام موسی صدر رهبری است در لبنان، که به استناد سوابق و فعالیت هایی که کرده است، فراتر از زمان و دوره ای هست در آن قرار دارد.

وی افزود: به دلیل آن نگاه روشن اندیش و نگاه بلندی که به  انسان و محرومیت زدایی، تقریب ادیان و گفتگو و همچنین رشد تعالی انسان ها دارد، از همه افرادی که در زمینه و زمانه خودش هستند، فراتر نگاه می کند و افق های بلندتری را می بیند. برای همین عنوان پیشوای فراتر از زمان به این خاطر است.

سید صدرا میردامادی  گفت: در تاریخ روحانیت شیعه، افراد کمی را مثل امام موسی صدر داریم که آنقدر با ادیان دیگر، رهبران دینی مختلف با مردم ، با سطح های مختلفی از ارتباط انسانی قرار بگیرند. شما می بینید که امام موسی صدر در کنار مبارزان فلسطینی قرار می گیرد، با آنها گفتگو می کند و با آنها تعامل دارد.

وی در ادامه گفت: همچنین در کنار رهبران مسیحی و اهل سنت هم قرار می گیرد و با آنها هم تعامل و برادری دارد. با مردم و محرومین هم هست، در کنار آنها هست، برای آنها کار می کند، سعی می کند دردی از دردهای آنها را کم کند. در نتیجه این تصویر، تصویر فرد و رهبری را نشان می دهد که خیلی جلوتر از زمانه خودش هست.

این فعال فرهنگی بیان کرد: امام موسی صدر، هم رهبر صلح گفتگو و هم رهبر مبارزه است. ایشان اولین حلقه مقاومت را علیه  اسرائیل در لبنان و جنوب لبنان ایجاد کرد. ایشان هم اسلحه به دست داشت و هم منادی صلح گفتگو بود. هدف ما این بود که امام موسی صدر را خارج از مناسبت ها و برنامه های تقویمی معرفی کنیم.

وی در ادامه افزود: این ایامی که گذشت میلاد حضرت مسیح هم هست. به امام موسی صدر را در لبنان لقب مسیح لبنان داده اند، یک مناسبت این بود. مناسبت اصلی تر این بود که ایشان به عنوان یکی از الگو ها و سمبل های مدارا و پذیرش دیگری و  مهر و برداری در ارتباط با انسان ها هست و به جهت اینکه در مشهد، شعار مشهد شهر گفتگو را به واسطه حضور ملجا نورانی­مان حضرت رضا(ع) که امام گفتگو است، داریم.

میردامادی گفت: دوستان فعال فرهنگی و مدیران فرهنگی در شهر دنبال این بودند که از شروع یک سری طرح ها برای گفتگو استقبال کنند. خب پیشنهادی که داده شد این بود که با ایشان شروع کنیم و هرچه که جلوتر می رویم از کارهای امام موسی صدر وام بگیریم.

وی بیان کرد: عکس های این نمایشگاه را خود موسسه امام موسی صدر از تهران برای ما فرستادند، من از سرکار خانم حورا صدر فرزند بزرگوار امام موسی صدر که همچنین مدیر موسسه امام موسی صدر هم هستند، تشکر و قدردانی می کنم. ۷۰ قاب عکس برای ما فرستادند که ما تقریبا ۶۷ تا از آن ها را به نمایش در آوردیم.

 

این نمایشگاه از شنبه مورخ ۱۵ دی ماه ۱۳۹۷ لغایت چهارشنبه مورخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷ در دو نوبت صبح از ساعت ۹ الی ۱۳ و عصر از ساعت ۱۵ الی ۱۸ در محل نگارخانه شهر برپا است.

  • نویسنده : 9602218