نمایشگاه مرد بارانی نتیجه بیش از سیصد جلسه نقاشی است که با صبوری و مهارت این استاد گرانقدر طی سال های متوالی برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ نمایشگاه نقاشی مرد بارانی، آثار هنرمند سهیل روشندل در نگارخانه سروش افتتاح شد.

سهیل روشندل متولد ۳۰ آذر ۷۴ می باشد، وی از ابتدای تولد به بیماری اوتیسم اسپرگر مبتلا بوده است.

از یک سالگی تنها کتاب برایش جالب بود، این علاقه تا به امروز ادامه داشته و کتاب همیشه اولین اولویت و اولین انتخاب اوست.

در سن ۵ سالگی اولین دوره آموزش نقاش را آغاز کرد که به دلیل عدم تمرکز و نداشتن توانایی در گرفتن قلم مو این دوره را رها کرد.

در تمام طول ۵ سال تحصیل، هر سال تحصیلی بر استرس ها و تیک های عصبی وی افزود و در نهایت با تاکید پزشک معالج از ادامه تجصلی در مدرسه باز ماند.

هر سال که بزرگتر می شد، مشکلاتش نیز بزرگتر می شد؛ شب بیداری، محدود بودن سلیقه غذایی، تکرار در پوشیدن لباس، تکرار بی وقفه جملات گویی، تکرار خرید ده ها کتاب با یک عنوان، وسواس شدید نسبت به وسایل شخصی، افسردگی، پرخاشگری، تنها بخشی از مشکلات او به عنوان یک فرد اوتیسم بود.

این مشخصه که «افراد اوتیسم تا خودشان احساس نیاز نکنند در هیچ زمینه ای با اجبار آموزش نخواهند دید» بارها در وی دیده شده است وقتی احساس نیاز کرد، خواندن ساعت را فرا گرفت، وقتی احساس نیاز کرد روزهای هفته، نام ماه ها و فصل ها را آموخت و نیز تقویم و تمام مناسبت های تقویمی، جمع، تفریق ها و دوچرخه سواری را.

در سن ۱۶ سالگی آموزش نقاشی را برای دومین بار زیر نظر استاد حمید مقدم آغاز کرد که تا امروز ادامه داشته است.

نمایشگاه مرد بارانی نتیجه بیش از سیصد جلسه نقاشی است که با صبوری و مهارت این استاد گرانقدر طی سال های متوالی برگزار شده است.

تعداد آثار موجود در نمایشگاه ۲۰ اثر می باشد که همه آنها با تکنیک اکرولیک به انجام رسیده است.

حمید مقدم، استاد سهیل روشندل نیز در خصوص آثار عنوان کرد: سهیل تنها نقاشی نمی کند بلکه با آثارش زندگی می کند.

 

  • نویسنده : 9602219