مدیر کمیته امداد کاشمر گفت: تا پایان امسال 4 مرکز نیکوکاری در شهرستان کاشمر راه اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ سعید عبدالله‌زاده در همایش بزرگ تجلیل از خیرین و رابطین شبکه نیکوکاری محله کاشمر که در محل روستای فرح‌آباد از توابع بخش مرکزی این شهرستان برگزار شد، افزود: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر گسترش روح انفاق و نیکوکاری، کاهش نابرابری های اجتماعی، رفع فقر و محرومیت و شناسایی نیازمندان واقعی و ارائه خدمات هدفمند با رویکرد توانمند سازی و توسعه شبکه های مردمی اولین مرکز نیکوکاری کاشمر در سال ۱۳۹۲ راه اندازی گردید.

وی با بیان اینکه اکنون دو مرکز نیکوکاری در کاشمر فعال هستند، بیان کرد: مرکز نیکوکاری ولی عصر با ده واحد نیکوکاری در روستای پیرامون و در دهستان بالا ولایت و پائین ولایت با مرکزیت کسرینه با ۷ واحد نیکوکاری فعالیت خود را آغاز کرده و یکی از مراکز موفق شهرستان است.

مدیر کمیته امداد کاشمر گفت: مرکز دیگر در شهر کاشمر با عنوان مرکز نیکوکاری پنج تن فعالیت دارد.

وی با اعلام اینکه مراکز نیکوکاری ظرفیت های بسیار خوبی برای ارائه خدمات هدفمند و عزت مندانه به نیازمندان محله دارند، افزود: با توجه به شاخص های مور د نظر هشت مرکز برای کاشمر پیش بینی شده که تاکنون سه مرکز راه اندازی شده و یک مرکز شامگاه سیزدهم دیماه با حضور مدیر کل کمیته امداد در مرکز دهستان طرق از بخش کوهسرخ افتتاح می شود.

عبدالله زاده اظهار کرد: از این تعداد دو مرکز در کاشمر و دو مرکز دیگر در روستاهای بخش مرکزی راه اندازی می گردد.

وی عنوان کرد: این مراکز با تشکیل کارگروه های تخصصی از جمله بهداشت و درمان، اشتغال و کارآفرینی، فرهنگی و آموزش، عمران و مسکن و مشاوره و مددکاری شکل گرفته است.

مدیر کمیته امداد کاشمر بیان کرد: نیازهای مختلفی که خانواده های محرومین و مستضعفین دارند از طریق رابطین به صورت محرمانه شناسایی شده و با ایجاد حلقه اتصال بین خیرین، امدادیاران و محرومین ایجاد می شود به روش های مختلف خدمات ارائه می شود.

وی گفت: چون تاکید شده اشتغال هایی که ایجاد می شود پایدار باشد به همین خاطر نظارت ها به صورت مستمر انجام می شود.

  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع خبر : پوششی