فرماندار کاشمر بر بیان دستاوردهای نظام در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوزآنلاین؛  محمد علی نبی پور در ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: شاید محوریت برگزاری مراسم های دهه فجر را ادارات و دستگاههای اجرایی برعهده گرفتند باشند و انتقادی هم براین موضوع است اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خود مردم هرساله برنامه ریزی کرده و این حرکت بزرگ را برعهده داشتند.
وی با بیان اینکه باید ارزش های نظام و انقلاب را در این برنامه ها پاس داشته و تبیین کنیم، اظهار داشت: در برگزاری جشن ها، برنامه ها و دیگر مراسمات باید به تبیین ارزش های انقلاب پرداخته شود.
فرماندار کاشمر اظهار کرد: اگر انقلاب در این ۴۰ سال رشد کرده و بالنده شده به خاطر این بود که در این مدت توانستیم ارزش های انقلاب را به خوبی تبیین کنیم.
وی عنوان کرد: اگر جریان انقلاب ایران تاثیرگذاری منطقه ای داشت فقط به خاطر اصول و ارزش های بسیار والایی بود که این انقلاب داشت.
نبی پور افزود: هر چند بعد از انقلاب اسلامی ایران برخی پایان انقلاب ها در دنیا را اعلام کردند اما نه تنها بیداری ملت ها در منطقه بلکه بسیاری از حرکت های آزادی بخش در طی این دوران به نوعی از انقلاب ایران الگو برداری شده و نشأت گرفته از انقلاب ایران بوده است.
وی با بیان اینکه اگر می خواهیم این ارزش ها را به درستی تبیین کنیم باید از کلیشه ای برگزار کردن برنامه ها خودداری کرد، توجه به کیفیت برنامه ها را ضروری دانست و اظهار کرد: صرف احساس وظیفه و برگزار کردن ستاد و انجام کارهای کلیشه ای ارزش کار را پائین می‌آورد.
نبی پور با تاکید براینکه در برنامه های دهه مبارک فجر باید مشارکت مردم را افزایش داد و برنامه هایی اجرا کرد که مشارکت مردم را همراه داشته باشد، افزود: هرگاه در طول ۴۰ سال از مردم دور شدیم و مشارکت مردم کاهش یافته آسیب هایی به نظام وارد شده است.
وی ادامه داد: باید به درستی برای نسل سوم و چهارم انقلاب به تبیین ارزش های انقلاب بپردازیم و ضمن افزایش مشارکت مردم و جامعه مسئولان نقش پررنگی داشته باشند.
فرماندار کاشمر تصریح کرد: در این خصوص حوزه جوانان و بانوان، مجامع مشورتی و تشکل های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باید فعالیت های خوبی داشته باشند.
وی گفت: به رغم اینکه از دیماه سال گذشته تا امسال در هر هفته دشمنان برعلیه این انقلاب در فضای مجازی فراخوان های مختلفی صادر کرده اند اما مردم به رغم مشکلاتی که دارند توجهی به این مسائل نداشته و همچنان در پای انقلاب ایستاده اند.
نبی پور با بیان اینکه سختی و مشکل برای این انقلاب از زمان پیروزی آغاز شده و همچنان ادامه دارد و دشمنان مدام مشکلاتی را ایجاد کرده اند، بیان کرد: چون دشمنان نتوانستند در عرصه های مختلف به این نظام پیروز شوند اتاق جنگ خود را به حوزه اقتصادی برده اند.
وی گفت: هرچند یکی از تلاش های دشمنان ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است و در این راستا تلاش می کنند با ناکارآمد جلوه دادن دولت نظام را زیر سوال ببرند اما متاسفانه برخی افراد در داخل هم به دلیل اختلافات سیاسی که دارند می خواهند دولت را ناکارآمد جلوه دهند.

  • نویسنده : جواد افتخاری
  • منبع خبر : پوششی