دهقان گفت: ما از فتنه ۸۸ عبور کرده‌ایم؛ فتنه جدید دشمنان انقلاب، ایجاد جنگ اقتصادی و جنگ روانی و مأیوس کردن مردم، از این نظام است.

به گزارش ایران‌ نیوز آنلاین‌؛ دکتر محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در آئین بزرگداشت حماسه شکوهمند ۹ دی که با اجتماع اقشار مختلف مردم تربت‌جام در هیئت رزمندگان اسلام این شهر برگزار می‌شد تصریح کرد: از اول انقلاب تاکنون ما از آمریکا دشمنی‌های زیادی دیده‌ایم، دشمن در طول عمر انقلاب از هر حربه‌ای برای صدمه زدن به‌نظام مردمی بهره‌گیری کرد اما اتفاقی که در ۸۸ افتاد برخلاف اتفاق‌های گذشته بود، التهاب انتخابات نقطه امیدی برای دشمن ایجاد کرد که بتواند شکافی بین مردم و نظام ایجاد کند اما همه این امیدها با همبستگی و دل‌بستگی ملت با بصیرت و بیدار ایران، نقش بر آب شد و توانستیم از فتنه‌ها به‌سلامتی عبور کنیم.
دهقان در ادامه با یادآوری اینکه اعتماد عمومی همواره از مهم‌ترین واصلی‌ترین عوامل بقای حکومت‌ها به شمار می‌رود، گفت: درواقع آنچه در فتنه ۸۸ اتفاق افتاد، حمله به یکی از پایه‌های اقتدار نظام اسلامی یعنی اعتماد عمومی از طریق القای تقلب در انتخابات بود.
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ملت انقلابی با گوش‌به‌فرمان رهبری بودن فتنه دشمن را خنثی کرد و با هوشیاری جریان فتنه و‌ حامیان آن را مچاله و‌ دور ریختند، ‌تأکید کرد: مهم‌ترین عبرت فتنه ۸۸ این است که باید هوشیار باشیم، دشمن از کوچک‌ترین موضوع در کشور حداکثر بهره را می‌برد.
عضو فراکسیون ولایی مجلس در ادامه با اشاره به این مطلب که اتاق جنگ اقتصادی با نظام جمهوری اسلامی، وزارت خزانه‌داری آمریکا است، افزود: آمریکا تمرکز و سرمایه خود را در کنار فشار تحریم‌ها، به جنگ‌ روانی برای تضعیف روحیه جهادی مسئولین و نخبگان کشور قرار داده است درحالی‌که مردم، مسئولان، نخبگان با یک‌صدایی و با اطاعت از منویات و فرمان‌های هوشمندانه رهبری نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.
دهقان‌ گفت: زمانی که ما در حال مذاکره و گفتگو بودیم آمریکا در حال پیچ و مهره کردن تحریم‌ها به ملت ایران بود.
این نماینده مجلس با تصریح این‌که در چنین فضایی این القای عمومی در جامعه به وجود آمد که منشأ تمامی مشکلات اقتصادی ایجادشده تحریم‌هاست گفت: همه دنیا آمریکا و اروپا نیست، ما به برکت انقلاب در داخل کشور برترین ظرفیت‌ها راداریم که می‌توانیم با کمک متخصصین داخلی، نیازهای خود و منطقه را تأمین کنیم.
وی در پایان ‌خاطرنشان کرد: هر موضوعی که مردم را ناامید کند خطرناک است مسئولین جمهوری اسلامی باید مردمی باشند و با مردم انس بگیرد وزندگی آنان نیز مثل باشد.