تهیه کننده این مستند بیان کرد:به آینده عمار امیدوارم، به این که عمار علاوه بر سراسر ایران به سر تا سر جهان راه پیدا کند. تا ما یک آینه ای باشیم برای اینکه مستضعفان جهان دیده شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل خبری ایران نیوز آنلاین؛ مستند «سپهر» ساخته شده براساس زندگی شاعر دفاع مقدس ابوالفضل سپهر در سینما هویزه مشهد رونمایی و اکران شد.

محمد مهدی خالقی تهیه کننده این مستند گفت: این مستند اولین کار آقای نژاد موسی به عنوان کارگردان است، ایشان قبلا کارهای دیگری هم انجام دادند. من چرا عضو این گروه هستم؟ چون ابوالفضل سپهر، نوستالژی و خاطره ماهایی است که در دهه ۷۰، عاشق رزمنده ها بودیم، اما از آنها کم می شنیدیم. سپهر یکی از آنهایی بود که این علم را برمیداشت و برای آنها شعر می گفت.

وی بیان کرد: زمانی که آقای نژادموسی به سراغ من آمد و برای این کار مشورت گرفت، قرار شد من به اندازه تجربه ام به آنها کمک کنم. پژوهش، ساخت و تدوین را خود آقای نژاد موسی انجام دادند.

تهیه کننده این مستند گفت: در رابطه با فیلمنامه کار من تاکید داشتم، که منسجم و مشخص باشد. در انتها هم سعادت نصیب من شد که گفتار متن این کار را بنویسم. همین گوشه ای از کار هم که برعهده من بود بسیار برایم لذت بخش بود.

حسین نژاد موسی نویسنده و کارگردان این مستند بیان کرد: آقای خالقی اشتباه گفتند، در واقع این محصول، حاصل جوان باوری ایشان است. سپهر اولین کار جدی من بود. سال ۱۳۹۵ وقتی دنبال یکی بودیم که به ما جوان ها اعتماد کند فایشان را یافیم. ایشان بیان کردند که سپهر برای نوستالژی دهه ۷۰ است. ما تمام تلاشمان را کردیم که نشان دهیم سپهر و امثال او، بعد از فوتشان هم، جوانان را درگیر می کنند.

وی افزود: داستان آشنایی من آن نذر معروف ایشان است. که برای گرفتن حاجت گفته اند، قبر ۴۰ شهید در قطعه ۴۴ شهدای گمنام بهشت زهرا را بشورید. من خودم زمانی حاجتی داشتم و گذرم به آنجا افتاد و این کار را انجام دادم و حاجتم برآورده شد.

محمد مهدی خالقی بیان کرد: جشنواره عمار، عنوان جشنواره دارد، اما پدیده سینما انقلاب در ساله های اخیر است.برای دیده شدن آثار فیلم جوانان ، دیده شدن سوژه هایی که کمتر مطرح  بودند. عمار صرفا نمایش فیلم نیست. بلکه عمار یک موجی را ایجاد کرد که درونش افراد جدیدی ظهور می کنند. جوانه و گل های جدیدی در این فضا دیده می شود. به آینده عمار امیدوارم، به این که عمار علاوه بر سراسر ایران به سر تا سر جهان راه پیدا کند. تا ما یک آینه ای باشیم برای اینکه مستضعفان جهان دیده شوند.

 

  • نویسنده : 9602218