رشیدی با بیان اینکه از 20 سال پیش تا امروز حتی یک ریال هم به‌حساب انجمن نمایش شهرستان واریز نشده است، گفت: علیرغم اینکه با 6 گروه ثبت‌شده رسمی بالاترین گروه ثبت‌شده رسمی را در انجمن نمایش کشور داریم اما متأسفانه هیچ بودجه‌ای در این زمینه تا امروز واریز نشده است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مسعود رشیدی رئیس انجمن نمایش شهرستان قوچان و کارگردان نمایش کمدی «عشق‌آباد» در نشست خبری با اصحاب رسانه بابیان این مطلب که از ۲۰ سال پیش تا امروز حتی یک ریال هم به‌حساب انجمن نمایش شهرستان واریز نشده است، گفت: علیرغم اینکه با ۶ گروه ثبت‌شده رسمی، بالاترین گروه ثبت‌شده رسمی را در انجمن نمایش کشور داریم اما متأسفانه هیچ بودجه‌ای در این زمینه تا امروز واریز نشده است.
رشیدی تصریح کرد: حدود یک ماه پیش در این خصوص به وزارت خانه کشور رفتیم و موضوع را پیگیری کردیم و بعد از بررسی‌های لازم متوجه شدیم که انجمن نمایش استان خراسان رضوی هیچ موقع کارهای شهرستان قوچان را به مرکز ابلاغ نمی‌کرده تا تهران برای انجمن نمایش شهرستان بودجه‌ای در نظر بگیرد.
رئیس انجمن نمایش شهرستان قوچان بابیان اینکه از تهران خواستیم که به ما مسیری را معرفی کنند که خودمان به‌صورت مستقیم عملکردمان را به مرکز ارسال کنیم تا بتوانیم از ماه‌های بعد مبلغی را به‌عنوان حداقل بودجه انجمن این شهرستان داشته باشیم.
رئیس انجمن نمایش شهرستان قوچان بابیان این مطلب که انجمن نمایش این شهرستان به‌صورت خودگردان اداره می‌شود، اعلام کرد: در سال جاری یک افزایش ۷۵ درصدی در اجرای تئاتر نسبت به سال گذشته با حدود بیش از ۲۰ نمایش در قوچان داشته‌ایم.
رشیدی با بیان اینکه مردم شهرستان بسیار هنر را دوست دارند و باهنر آشتی کرده‌اند، عنوان کرد: تئاتر شهرستان حتی یک جایگاه و گیشه ندارد و بارها تلاش کرده‌ایم تا بیلبورد ویژه هنرمندان داشته باشیم اما تحقق پیدا نکرده و اجاره آگهی‌نماها از بخش خصوصی به دلیل بالا بودن هزینه امکان‌پذیر نیست.
وی افزود: کار فرهنگی درآمدی ندارد که بخواهیم به خاطر آن هزینه سنگینی پرداخت کنیم.
رئیس انجمن نمایش شهرستان قوچان در پایان بابیان اینکه اسپانسرهای مالی به دلیل شرایط بد اقتصادی در این زمینه زیاد ورود پیدا نمی‌کنند، اظهار کرد: اغلب کسانی که پشتیبان مالی تئاتر بوده‌اند برخلاف تصور مردم جواب گرفته‌اند اما متأسفانه هنوز مردم به این باور نرسیده‌اند که در این مسیر هزینه کنند.

  • نویسنده : 9402134