نماینده شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: ما یقیین آوردیم که سرانجام حاکمیت قطعی بر جهان از آن اسلام است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جلسه ای با موضوع تحلیل حادثه زاریا در دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار شد.

سردار جواد کریمی قدوسی نماینده شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: امام فرمودند که اسلام موانع داخل و خارج خود را یکی بعد از دیگری برطرف می کند و سنگرهای کلیدی جهان را فتح می کند. اسلام ابرقدرت ها را به خاک خواهد نشاند. تا لا اله الله و محمد رسول الله در سر تا سر جهان طنین نیافته مبارزه ادامه دارد و ما هم در این مبارزه هستیم.

سردار کریمی قدوسی افزود: خطر آمریکا جدی است و اگر دقت نکنیم و حواسمان جمع نباشد ضرر جبران ناپذیر است. ما یقیین آوردیم که سرانجام حاکمیت قطعی بر جهان از آن اسلام است. امام در سال ۱۳۶۷ فرمودند، بدانید انقلاب مردم ایران محدود به ایران نیست و نخواهد بود و در جهان پرچم دار خواهیم بود.

وی بیان کرد: در این ۳۰ سال بعد از رحلت امام خمینی و تغییر هندسه جهان ما به کررات شاهد حملات و تحولاتی بوده ایم. در همین امروز از تحولات فرانسه را به عنوان بخشی از وعده های الهی و بشارت فروپاشی و افول اروپا و آمریکا را تاکیید کرده اند.

سردار کریمی قدوسی افزود: در نیجریه محمدو بوهاری با حمایت و ثروت آل سعود و پول عربان مشهور می شود.

وی بیان کرد: اگر در زمانی قم مرکز ایدئولوژیک اسلام بوده است، در آینده نزدیک قاره آفریقا قومی خواهد داشت و آن قوم قطعا زاریا است. همان قومی که حسینیه بقیه الله دارند.  کسی که اسمش را گذاشته خادم حرمین شرفین مسجد الحرام و مسجدالنبی و بعد بر علیه مسلمین جنایت می کند. این فرد مورد غضب الهی واقع خواهد شد.

سردار کریمی قدوسی افزود: قدرت مردم نیجریه مبتنی به موشک و تانک و تفنگ نیست. بلکه همان سبک مبارزه ای است که امام از سبک مبارزه اصیل اسلام احیایش کرد. که آن قدرت منطق و سخن است.

نماینده شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: این سخن است که روزی می تواند همه ناوها و بمب اتم ها را از بین ببرد. اما بمب اتم ، پول و سرویس های امنیتی نمی توانند سخن را از بین ببرند. امام به گروه هایی که از سمت آمریکا به دیدار ایشان می آمدند و می گفتند که با آمریکا صلح کنید، را آموزش می داد که بروید و حرف بزنید.

سردار کریمی قدوسی افزود: امام تاکید داشت که باید بدون پشتوانه مالی و خرج های کلان و فقط با قدرت سخن، قلب ها را به فرمان خدا آگاه کنیم. در فرانسه و یمن هم دارد قلب ها آگاه می شود. رهبر بیان کردند که در این جهان، ملت ایران با عنایت ائمه سوار بر یک کشتی امن است.

وی بیان کرد: ایثار و جان فشانی کردن، برای یک ملت فضیلت می آورد. آزادی و ترقی می آورد. مدافعین حرم چه امنیتی ایجاد کردند، چه روحیه ای در دنیا ایجاد کردند.

نماینده شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در غزه ای که از شش جهت در طول ۲۰ سال در  جنگ است، در حال تولید سلاح  هستند.  اما اگر با ملاحظات داخلی پیش نروند، امکانش هست که داعش بر مکه و مدینه مسلط شود. ملاحظه هایی هم اکنون در یمن هم رخ می دهد تا سقوطی شکل نگیرد. اگر بخواهند آمریکا را از افغانستان خارج کنند کاری ندارد، اما جنگ فرمایشی راهبرد مقاومت است.

وی بیان کرد: اولین پناهگاه مسلمین آفریقا بود. مکانی که امروز در اتیوپی واقع است. که اگر به این کشور بروید می بینید که ارادت خاصی به جعفر طیار برادر امام علی (ع) و نجاتی فرمانروای آن زمان حبشه دارند.  اتیوپی فعلی بزرگترین جعیت مسلمانان شیعه آفریقا را دارد.

سردار کریمی قدوسی افزود: مردم نیجریه شعار خود را از شعار ما در زمان انقلاب کپی کردند. پرچم اسلام تمیز حق و باطل است. هر کسی که در راه مبارزه با ظلم است، باید از زیر دین پرچم و دین و کشور بیرون بیاید. دیگر مسیحیو یهودی و آمریکایی و اروپایی بودند در این مبارزه معنا ندارد.

وی بیان کرد: ما هم دست ارادت به سمت مردم نیجریه دراز می کنیم و با همه وجود کمک می کنیم.

نماینده شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: ما روحیه کمک داریم، اما در آن ناحیه آنان خودشان نیروی کافی را دارند. ما یک ملت هستیم و دولت ما باید به دنبال اتحاد ملل مسلمان باشد. ولی فقیه برای کل جهان است نه تنها ایرانیان در عصر غیبت.

 

  • نویسنده : 9602218