حجت الاسلام سید کاظم طباطبائی بیان کرد: شهدا باخدا عهد و پیمان بستند و بر عهد و پیمان خود وفادار ماندند و شایسته است که ما هم بر عهد و پیمان آن‌ها وفادار بمانیم . شهدا آگاه و آگاه‌کننده می‌باشند مانند نور که روشن است و روشنی دهنده است .

به گزارش ایران نیوز آنلاین حجت الاسلام سید کاظم طباطبائی در همایش یادواره ۱۳ شهید دانشجو و ۳ شهید گمنام که در دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر برگزار شد؛ گفت: این اقدامات در راستای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا از مصادیق تأثیر شعائر دینی است .

امام جمعه کاشمر با تأکید بر ضرورت برپایی یادواره شهدا گفت: برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره کسانی اجتماع کرده‌ایم که خداوند بر زنده‌بودن آن‌ها گواهی می‌دهد .

وی افزود: شهدا باخدا عهد و پیمان بستند و بر عهد و پیمان خود وفادار ماندند و شایسته است که ما هم بر عهد و پیمان آن‌ها وفادار بمانیم . شهدا آگاه و آگاه‌کننده می‌باشند مانند نور که روشن است و روشنی دهنده است .

حجت‌الاسلام طباطبایی با اشاره به این‌که هنر شهید هدیه جان اوست افزود: شهید در این هنر قهرمانانه می‌درخشد و شهیدان جان خود را برای اعتلای دین و انقلاب و عزت میهن اسلامی هدیه کردند و شهادت هنر مردان خداست.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به هفته دانشجو و یاد سه شهید دانشجو گفت: این جنبش دانشجویی در انقلاب اسلامی در جهت بیداری اسلامی و آگاهی قشر جوان نقش عمده‌ای ایفا کرد و این قیام و جنبش ادامه پیداکرده که اکنون ما شهدای هسته‌ای داریم ، شهدایی که درصحنه علم و جهاد دانش تلاش نمودند و در خون خود غلتیدند تا پرچم علم و فن‌آوری نظام جمهوری اسلامی  در اهتزاز باشد و همین دانشجویان در نقش مدافعان حرم ظاهر شدند  و جا دارد امروزه دانشجویان بیش‌ازپیش بیدار باشند و به پیام شهدا پای بند باشند و عمل کنند.