دکتر چمران بیان کرد: انقلاب اسلامی ما بر پایه شهادت امام حسین(ع) سرور شهیدان شکل گرفت و امام فرمودند محرم را زنده نگه‌دارید به این دلیل که اسلام و انقلاب زنده بماند.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ نهمین یادواره ۱۳ شهید دانشجو و ۳ شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر و شهدای مدافع حرم با حضور خانواده های معزز شهدا، نیروهای نظامی و انتظامی، دانشجویان و اقشار محتلف مردم در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان بر گزار شد.

نایب‌رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب بابیان این‌که شهدای اسلام در بهشت اند و در جایگاهی هستند که برای ما قابل‌درک نیست گفت: شهدا نیازی به این نشستن‌ها و برخاستن‌ها و سخنرانی‌ها ندارند و البته که ما باید به این نشستن‌ها و برخاستن‌ها ادامه دهیم ولی این اولین قدم است و ابتدای راه است و استمرار این راه بسیار مهم است.

چمران گفت: در فضای مجازی مسائلی به‌ویژه برای شهدای حرم مطرح می‌شود تا جایگاه شهدا را بشکنند اما کور خوانده‌اند چراکه این جایگاه شکستنی نیست  .حتی یزید هم نتوانست جایگاه شهادت امام حسین (ع) را بشکند .

دکتر چمران افزود: انقلاب اسلامی ما بر پایه شهادت امام حسین(ع) سرور شهیدان شکل گرفت و امام فرمودند محرم را زنده نگه‌دارید به این دلیل که اسلام و انقلاب زنده بماند.

وی بابیان این‌که اگر ما ملی‌گرای صرف هم باشیم به این دلیل که باید ایران را زنده نگه‌داریم باید به شهدا افتخار کنیم و در تاریخ بلند ۵هزارساله ایران که ایران کشوری متمدن بوده است،مانند دفاع مقدس و شهدای دفاع مقدس نداشته‌ایم .

وی گفت: ما به مردم آمریکا کاری نداریم بلکه باسیاست‌های استعماری آمریکا کارداریم که در کمال وقاحت و بی‌شرمی رئیس‌جمهور آمریکا ، ملت متمدن ایران را تروریست می‌خواند. وقتی به این نتیجه می‌رسند که باید ایران را به هم بریزند در سراچه‌ها بسیار تلاش می‌کنند ولی به‌جایی نخواهند رسید .

وی اظهار داشت : امروز به بهای خون شهیدانمان ، کشورمان در این منطقه پرآشوب در امنیتی بی‌نظیر به سر می‌برد و آمریکا به  دنبال نشست و مذاکره با کشور ایران است تا بتواند ابهت و یکپارچگی ما را بشکند و انسجام و وحدت ما را از بین ببرد .

چمران با اشاره به تحریم‌ها  گفت: اگر بدون نفت و با پیشرفت صادراتمان بتوانیم کشور را اداره کنیم موفق خواهیم بود و اگر دوستان به اقتصاد مقاومتی عمل می‌کردند این مشکلات اقتصادی و تعطیلی کارخانه‌ها وجود نداشت .

وی افزود :این مجالس روحیه شهادت‌طلبی ، شجاعت  و ایستادن مقابل دشمن را زنده نگه می‌دارد و  تا وقتی این روحیه زنده است ، ملت ما ،امت ما و مکتب ما و ایران ما زنده است .

چمران با اشاره به شهدای دانشجو گفت: جنبش دانشجویی که بعد از  ۱۶ آذر شکل گرفت نشان از جنبش شهادت‌طلبی ، آزادی‌خواهی ،ظلم‌ستیزی و آمریکاستیزی است و امیدواریم ما هم بتوانیم راه شهدا و مکتب اسلام را ادامه دهیم تا به پیروزی بزرگ‌تری دست بیابیم .