دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بیان کرد: پدیده های اطلاعاتی ذاتا مدلی هستند که ما همه ریز اطلاعات را نداریم و باید بر اساس یک سری از اسناد نتیجه بگیریم.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جلسه پخش و نقد مستند گزارش چند قتل در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

ابوالفضل عباسی  دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گفت: این مستند از جمله مستندهایی بود که بحث قتل های زنجیره ای( قتل مجید شریف، قتل فروهر و همسرش، محمد مختاری، محمد جعفر پوینده، ترور صیاد شیرازی، کوی دانشگاه، ترور حجاریان) را مربوط به سعید امامی می کرد. بحث نفوذ در سازمان های امنیت اطلاعات در کل دنیا مطرح است. که در ایران موفق نشدند.

وی افزود: پدیده های اطلاعاتی ذاتا مدلی هستند که ما همه ریز اطلاعات را نداریم و باید بر اساس یک سری از اسناد نتیجه بگیریم. در این مستند عنوان شد که عامل اصلی سعید امامی و بستگانش هستند. بیشترین اطلاعات موجود مربوط به صحبت های رهبر معظم است.

ابوالفضل عباسی بیان کرد: در فضای تحلیل ما به این می پردازیم که چه کسانی از این ماجرا سود بردند و چه کسانی ضربه خوردند.

وی افزود: وقتی می گوییم ظلم به نظام رخ داده است یعنی نظام از رشدش باز مانده، یعنی از اهدافش دور شده است. وزرات اطلاعات به گفته آقا در همین نظام است و رشد می یابد. عملا این مجموعه هم در هدف نهایی نظام است.

دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گفت:طراحی کل این وقایع از داخل ایران نبود. از آغاز اصلاحات که فضای آزادی بیان مطرح می شو و فضا را رها می کنند.

وی افزود: در خارج از ایران کنفرانس هایی به منظور برقراری ارتباط بین گروه های ضد جمهوری اسلامی در خارج و داخل ایران برگزار می شود. نقش داشتن خاتمی و هاشمی رفسنجانی اصلا قابل طرح نیست ولی آنها قطعه های پازل بودند.

ابوالفضل عباسی بیان کرد:  که با ایجاد کردن فضای باز سبب شدند که برای دشمن این فضا در دسترس قرار گیرد. دشمن میخواست در طی ده سال نظام را براندازند. فقط ۴ قتل از آن مجموعه قتل ها درست است و مرتبط است. ضد انقلاب در خارج شکل گرفت و برای فتنه همه گروه ها با هم اتحاد کردند.

وی افزود:  اگر انقلاب می خواست با هر فرد نویسنده ای درگیر شود که همان اول انقلاب این کار را می کرد. ما حکم قتل نداریم. ما محاکمه داریم و در صورت حکم قاضی اعدام داریم. این نوع قتل های فجیع ضربه زدن است.

دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گفت:  خاتمی می گوید که اشتباهاتش را در فراهم کردن فضا و تیم انتخاباتی برای بررسی این مساله پذیرفته است. تا الان دیگر موضوع اصلی مشخص شده است ولی علنی نشده است. در این جور مسائل دو عنصر داریم، یکی فرآیند و دیگری شخص است.

وی افزود: بنظر من جریان ها تاثیرگذار تر هستند. افراد تا در جریان واقع نشوند این کار را نمیکردند. کسانی که در آن ماجرا بودند، براساس جرم اثبات شده، محاکمه شدند. در جمهوری اسلامی ما جریان نفاقی را داریم. ما دعوای حق و باطل را داریم، یا هر دو باطل.

ابوالفضل عباسی بیان کرد: در یکی حق یکی باطل یک جریان سوم به اسم نفاق می آید. چون حق حاکم است، خود را به شکل حق در می آورد، تا وارد شود و به نظام ضربه بزند. نوع برخورد ما چطور است، ما با کفر و باطل مقابله آشکار داریم. با جریان نفاقی ما تا زمانی که نقابش کنار نرود و آشکار نشود مقابله نمی کنیم.

وی افزود:  فقط اولویت ها را مشخص میکنیم و موضع گیری می کنیم. در  این وقایع هم همین رفتار صورت گرفته است، جریان را حذف کردیم و این را در رشد وزارت اطلاعات در طی این سال ها دیدیم. به نظرم در بحث دانشجویی باید به صورت کلی مسائل بررسی شوند.

ابوالفضل عباسی دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بیان کرد: اگر این نوع مسائل را به صورت یک بسته ببینیم بهتر درک می شوند. آقا برای مسائل امنیتی بیان می کنند که لازم نیست همه چیز مطرح شود. این مستند ها برای روشن کردن این فضا ها است.

 

  • نویسنده : 9602218