تعداد آثار حاضر در نمایشگاه حدودا 30 کار از 22 هنرمند می باشند که از هنرمندان ایرانی و خارجی در کنار هم حضور دارد و کارهای ارائه شده در نمایشگاه از سبک ها و موضوعات مختلف می باشند که در بین آن ها سبک کولاژ نیز دیده می شود.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ نمایشگاه گروهی با عنوان «دور، نزدیک، پیش رو» به همت نگارخانه روند با همکاری سحر عیدی در نگارخانه روند برگزار شد.
محمد عباس زاده مدیر نگارخانه روند می باشد که در رشته طراحی صنعتی تحصیل کرده است، وی در زمینه های طراحی و نقاشی فعالیت داشته و تجربه طراحی فضای نگارخانه را نیز داشته است که نگارخانه فرزاد مشهد نیز توسط ایشان طراحی شده است.
تعداد آثار حاضر در نمایشگاه حدودا ۳۰ کار از ۲۲ هنرمند می باشند که از هنرمندان ایرانی و خارجی در کنار هم حضور دارد و کارهای ارائه شده در نمایشگاه از سبک ها و موضوعات مختلف می باشند که در بین آن ها سبک کولاژ نیز دیده می شود.
محمد عباس زاده در خصوص ایده این نمایشگاه عنوان کرد: از آنجایی که در مشهد فرصت برای دیدن کار اساتید تهرانی و یا کسانی که خارج از کشور هستند کمتر پیش آمده است به همین دلیل علاقمند بودیم که با همکاری نیروهای جوانی که حضور دارند که فعالیت هایی در این حوزه انجام می دهند این کار را به انجام برسانیم و در همین راستا با خانم عیدی که در یکی از نمایشگاه ها آشنا شده بودیم تصمیم به انجام این کار گرفتیم.
وی در خصوص فروش برخی از کارها نیز عنوان کرد: کارهایی که در نمایشگاه قسمت گذاری هستند با اجازه و خواست صاحب اثر بوده است و آن قسمت از نمایشگاه که فروشی نمی باشد در واقع یا متعلق به گالری شخص هنرمند بوده است و یا از خریدار اثر به امانت گرفته شده است.
سحر عیدی متولد ۱۳۶۹ است و در رشته نقاشی در مقطع کارشناسی ارشد در موسسه آموزش عالی فردوس مشهد تحصیل کرده است.
سحر عیدی در خصوص انتخاب هنرمندان حاضر در این نمایشگاه عنوان کرد: با همه آن ها از طریق فضاهای مجازی ارتباط برقرار کردیم و از طریق کارهایی که در این فضاها دیده بودیم آن ها را انتخاب و با آن ها در مورد این نمایشگاه ها صحبت کردیم که البته تعدا آن ها بسیار زیاد بود اما از آن جایی که بسیاری از افراد فضای مجازی خود را چک نمی کردند جوابی نیز داده نمی شد اما تعداد بسیاری نیز استقبال کردند و در این راستا با ما همراه شدند که البته چند ماه زمان برد.
وی در خصوص کار ارائه شده خود در این نمایشگاه عنوان کرد: در واقع این کار گوشه ای از مجموعه ای است که من برای گفتن حس خود در زمان بارداری البته به زبان تصویر و نه زبان گفتار انجام داده ام و در این نمایشگاه نیز شرکت داده ام.
لازم به زکر است نمایشگاه «هنرمندان ایران و جهان، دور و نزدیک» در نگارخانه روند واقع در بولوار خیام، بولوار ارشاد، خیابان وحدت، خیابان هجرت، شماره ۷۲ در حال برگزاری می باشد.

  • نویسنده : 9602219