رئیس شورای شهر مشهد: ما در حالی به این پروژه رسیدیم که 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هزینه های بسیاری در آن صرف شده است همچنین این پروژه مصوبه کمیسیون ماده 5 را دارد که بالاترین مرجع در استان است و به امضای رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست نیز رسیده است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جلسه پرسخ ‌و پاسخ و بررسی عملکرد شورای اسلامی شهر مشهد با حضور محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر  و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی برگزار شد.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر با اشاره به مهمترین نکته قابل توجه شورای پنجم عنوان کرد: مهم ‌ترین نکته ‌ای که شورای پنجم به آن توجه دارد برگرداندن امید و اعتماد به شهرداری است و برای این منظور در نوروز ۹۷ اقدامات ارزنده ای در راستای زیباسازی شهر به انجام رسید که این اقدامات طبق آمار رضایت ۸۰ درصدی زائران و ۷۰ درصدی مجاوران را به همراه داشته است.

وی در خصوص حوزه عمرانی شهرداری و امیدبخشی در فضای شهری بیان کرد: البته در حوزه عمرانی شهری نیز کارهایی به انجام رسیده است که می توان به میدان سعدی و خیابان دو سطحی آیت‌الله واعظ طبسی که به تازگی افتتاح شده است اشاره کرد.

راه اندازی سامانه شفافیت شهرداری مشهد تا چند روز آینده

حیدری در پاسخ بهسوال نماینده بسیج دانشجویان در خصوص شفافیت عنوان کرد: شفافیت طیف وسیعی دارد و ما این شفافیت را از زمان انتخاب شهردار آغاز کردیم و در حال حاضر نیز جلسات علنی شورا به صورت زنده در فضای مجازی پخش می‌شود و در این راستا نیز بودجه شورا را در فضای رسانه ای گذاشته ایم.

وی در خصوص سامانه قراردادهای شهرداری افزود: در فروردین ماه شهرداری را مکلف کردیم که در مدت یک ماه، سامانه ای برای شفافیت قراردادهای آماده کنند تا جزئیات همه قراردادهای شهرداری با جزئیات کامل در اختیار مردم قرار گیرد و بر طبق آخرین اطلاعات این سامانه آماده است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس شورای شهر با اشاره به  شفافیت حقوق اعضای شورای شهر مشهد، عنوان کرد: حقوق اعضای شورا به صورت حق‌الجلسه و ماهیانه در سقف ۷۰ ساعت می باشد و مبلغ آن ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده که با احتصاب ۱۰ درصد مالیات ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به ما پرداخت می‌شود و بیش از این برای عضویت در شورای شهر حقوقی دریافت نمی‌ کنیم و اگر کسی نیز دریافت کند تخلف محسوب می شود.

دوستان بسیج در این ۱۲ سال کجا بودند؟

حیدری در پاسخ به سئوال نماینده بسیج دانشجویی در خصوص موضوع کمربند جنوبی مشهد، عنوان کرد: مطالعات ساخت کمربند جنوبی مشهد از سال ۱۳۷۸ شروع و در سال ۱۳۹۰ عملیات اجرایی آن آغاز شده است  این پروژه مصوبه شورای عالی ترافیک را دارد و جزو پروژه‌های طرح‌های دوم و سوم جامع مشهد است و شورای دوم، سوم و چهارم به آن پول دادند، دوستانی که از مجموعه بسیج در این ۱۲ سال کجا بودند؟ ۱۰۵ میلیارد تومان قبل از شورای پنجم در این پروژه هزینه شد است و شورای پنجم در اجرای کمربند جنوبی نقشی ندارد.

وی افزود: ما در حالی به این پروژه رسیدیم که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هزینه های بسیاری در آن صرف شده است همچنین این پروژه مصوبه کمیسیون ماده ۵ را دارد که بالاترین مرجع در استان است و به امضای رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست نیز رسیده است.

رئیس شورای شهر در ادامه عنوان کرد: اگر این موضوع در شورای پنجم مطرح می شد قطعا با انجام آن مخالفت می کردیم چرا که از بین بردن طبیعت در هر صورتی باعث زیان خواهد شد، با این وجود شورای شهر کاملا در برابر ساخت ‌و سازها در حاشیه این پروژه مقاومت کرده و افرادی که در این منطقه زمین داشته اند نیز قفل شده و کشاورزان حق کشت و کار ندارند و امکان ساخت و ساز نیز در آنجا وجود ندارد و در ارتفاعات نیز ۳۰۰۰ هکتار درختکاری شده است.

پیگیر پرونده امیر شهلا هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص مشکل قضائی امیر شهلا، عضو این شورا نیز اظهار کرد: مشکل بوجود آمده برای وی در مرحله اتهام است و باید مسیر خود را در فضای مناسب طی کند که البته پیگیری هایی در فضای دستگاه قضایی و دولت صورت گرفته است.

وی افزود: کسی با رسیدگی دستگاه قضا مخالفت ندارد اما در فرآیند دادرسی، حقوق شهروندی ایشان نظیر حق داشتن وکیل باید رعایت شود که این موضوع نیز در حال پیگیری است.

حیدری بیان کرد: طبق آخرین خبرها پرونده تحقیقاتی این عضو شورای شهر به پایان رسیده و امیدواریم به زودی با تبدیل قرار، شهلا را در جمع خود داشته باشیم.

 

  • نویسنده : 9602219