حجت الاسلام حسین نژاد: وقتی هرچیزی در این دنیا ساخته می شود در کنارش یک دفترچه راهنما هم وجود دارد. زمانی که خدا ما را آفرید همراه ما یک دفترچه هم فرستاد و آن قرآن است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به مناسبت ولادت با سعادت پیامبر اسلام(ص) و اما جعفر صادق (ع) یک جنگ شاد در آمفی تئاتر مجموعه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام حسین نژاد بیان کرد: دعایی که آن را برای هر نیتی بخوانید و جواب می گیرید ،دعای فرج است. یک حدیث معروف داریم که می گوید: زیبایی زمین به انسان است، زیبایی انسان به عقل است، زیبایی عقل به ایمان است، زیبایی ایمان به عمل است، زیبایی عمل به اخلاص و زیبایی اخلاص به دعا و زیبایی دعا به صلوات بر محمد و آل محمد است.

وی بیان کرد: هر ذکری مثل یک ویتامین است، یعنی برای هر حاجتی یک ذکری است. مثلا برای وسواس ذکر لااله الا الله است. شاه کلید همه ذکر ها صلوات است. برای اینکه بچه دار بشوید می گویند استغفار خیلی خوب است اما تاثیر صلوات بسیار بیشتر است.

حجت الاسلام حسین نژاد گفت: گاهی می بینیم که افرادی روزی ۱۴ هزار ختم صلوات بر میدارند ولی نتیجه نمی گیرند، شاید چون نفسش به هوس آمیخته شده است. پس ما باید ایمان داشته باشیم و استغفار کنیم. البته باید این را بدانیم که مبنای ایمان در قرآن است. یعنی اصل و مبنای کارهای ما باید قرآنی باشد.

وی افزود: وقتی هرچیزی در این دنیا ساخته می شود در کنارش یک دفترچه راهنما هم وجود دارد. زمانی که خدا ما را آفرید همراه ما یک دفترچه هم فرستاد و آن قرآن است. پس برای یافتن راه درست و عمل صالح باید به قرآن رجوع کنیم.

در ادامه برنامه سید مصطفی قدمگاهی چند مداحی زیبا اجرا کردند و همچنین عمو نواب و آقا ماشالله هم یک نمایش با محوریت قرآن برای حضار اجرا کردند.

  • نویسنده : 9602218