در جلسه شورای پدافند غیرعامل اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برنامه های اداره کل در هفته پدافند غیرعامل پیشنهاد و مصوب شد.

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در جلسه شورای پدافند غیرعامل اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برنامه های اداره کل در هفته پدافند غیرعامل پیشنهاد و مصوب شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ابتدای این جلسه با تاکید بر اهمیت توجه به کارکرد پدافند غیرعامل، پیشگیری و بازدارندگی را از مهمترین اهداف پدافند غیرعامل در مواجهه با مشکلات و عوامل مهاجم چه در فضای عمومی جامعه و چه در فضایی مانند فضای مجازی و ابزاری مانند اینترنت عنوان کرد وادامه داد:اشنایی با مهارتهای انسانی در اتفاقات و عواملی مانند زلزله و آتش سوزی و تهاجمات سایبری از جمله اهداف پدافند غیرعامل است.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: کتاب خود یک پدافند غیرعامل است و از مسیر کتاب و کتابخوانی به بهترین وجه ممکن می توان خود را در برابر مشکلات و معضلات و عوامل مخرب طبیعی و انسانی محافظت کرد.

وی ادامه داد: هفته پدافند غیرعامل فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر مردم با معنا و مفهوم پدافند غیرعامل است.

در ادامه این جلسه برگزاری نشست کتاب خوان با موضوع ارائه کتابهای پدافندغیرعامل، مسابقه کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح عمومی و کارشناسان،برگزاری نمایشگاه کتاب در کتابخانه، ارسال پیامک اطلاع رسانی و برگزاری سخنرانی بصیرتی در هفته پدافند غیرعامل پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است هفته پدافند غیرعامل از هشتم آبان آغاز و تا چهاردهم آبان ادامه دارد.