به گزارش ایران نیوز آنلاین نمایشگاه گروهی عکس تنهایی اشغال شده در گالری فرزاد برپا شد.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ نمایشگاه گروهی عکس تنهایی اشغال شده در گالری فرزاد برپا شد. علی حسینیان جمع کننده آثار این نمایشگاه گفت: من متولد مشهد هستم و از سال ۸۶ به صورت جدی عکاسی می کنم. هدفی که پشت این نمایشگاه بوده است بیشتر یک هدف دوستانه است تا یک هدف کاملا حرفه ای و عکاسی و فقط در قالب عکس و عکاسی ارائه شده است.

وی افزود: کسانی که در این نمایشگاه هستند از دوستان بسیار نزدیک من هستند. هرکدام، از عکاسان با سابقه و به نام و بی حاشیه مشهد هستند. این دوستی و رابطه نزدیک بین ما سبب شده است که این نمایشگاه برگزار شود.

این عکاس جوان گفت: در این نمایشگاه هرکسی فقط یک فریم عکس دارد. هر فرد آن یک عکس را با رویکرد، سلایق شخصی و دغدغه های خودش گرفته است ولی این وحدت و هماهنگی که بین عکس ها وجود دارد و در واقع چیزی است که در همه عکس ها دیده می شود، یک تنهایی است.

وی بیان کرد :که این تنهایی به وسیله یک چیزی گرفته و اشغال شده است. شاید انسان یک روزی به یک جایی برسد که دیگر نتواند جایی را پیدا کند که بتواند واقعا تنهای تنها باشد و خودش را کاملا تخلیه کند.

حسینیان افزود: و هروقت می خواهد یک همچین جایی را پیدا کند برای تنهایی آن مکان توسط یک چیزهایی اشغال شده است. مثلا زباله، دورریختنی ها، ردپای انسان یا حتی در جاهای دست نخورده طبیعت خاطرات انسان و هر چیز دیگری می تواند باشد.

وی بیان کرد: و خب پناه بردن به جایی که انسان بخواهد در آن جا واقعا تنهای تنها باشد، خیلی سخت می شود. اینکه در این نمایشگاه ما مجموعه عکسی را نمی بینیم، این ۱۳ اثر را در قالب یک مجموعه واحد نمی بیینم. چون هر عکس مختص تفکر و اندیشه هر عکاس است ولی نخ رابط و واسه همه این آثار همان تنهایی اشغال شده است.

این نمایشگاه از ۲۰ مهر ۱۳۹۷ لغایت ۲۵ مهر ۱۳۹۷ از ساعت  ۱۷ تا ۲۰ در نگارخانه فرزاد مشهد برپا است.

  • نویسنده : 9602218