معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: شهرستان تربت حیدریه در شاخصهای مهم کتابخانه ای مانند امانت و عضویت از شهرستانهای پیشگام استان است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از اداره کل کتابطی مراسمی با حضور معاون اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و جمعی از مسئولان استانی رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه معرفی شد.

معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه وضعیت مناسب کتابخانه ای در شهرستان را حاصل همدلی و وفاق و همراهی همکاران این اداره دانست و یادآور شد: شهرستان تربت حیدریه در شاخصهای مهم کتابخانه ای مانند امانت و عضویت از شهرستانهای پیشگام استان است.

زهرا باقر زاده ادامه داد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در سال جاری و حضور چشمگیر مردم و مشارکت بیش از ۱۶۰هزار نفر از مردم استان یکی از نقاط روشن و افتخارآمیز کتابخانه ها ی عمومی استان بود که مردم تربت حیدریه نیز با همت و تلاش کتابداران شهرستان سهم عمده ای در این مشارکت داشتند.

وی ادامه داد: حضور مدیران شهرستان در کتابخانه ها و مطالعه کتاب،معرفی کتاب توسط نویسندگان و مولفان شهرستان در نشستهای کتاب خوان و شوراهای اداری شهرستان و حضور و توجه به کتاب و کتابخوانی در تمامی جلسات و محافل از جمله راهکارهایی است که برای ورود کتاب به سطح جامعه مورد توجه قرار گرفته است.

در ادامه این جلسه مهدی اولیایی رئیس سابق اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه به ارئه سخنانی درباره وضعیت کتاب و کتابخوانی در شهرستان پرداخت.

در ادامه این جلسه از زحمات وتلاشهای مهدی اولیایی در طول چهار سال مسئولیت در ادراه کتابخانه های شهرستان تقدیر و رضا حاتمی به عنوان رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان معرفی شد.