فرماندار کاشمر:شبکه های مجازی موبایلی، آفت مطالعه شده است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از اداره کتابخانه های عمومی خراسان رضوی جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کاشمر با محوریت تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و با حضور معاون اداری مالی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در سالن جلسات فرمانداری کاشمر برگزار شد.

فرماندار کاشمر در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی گفت: گسترش کمی کتابخانه ها هدف اصلی ما نیست بلکه آنچه اهمیت دارد تبدیل شدن مطالعه به یک فرهنگ درونی در جامعه می باشد و لذا انجمن و اداره کتابخانه های عمومی باید در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و درونی شدن آن اقدام کند.

محمدعلی نبی پور ادامه داد: گسترش دادن فضاهای کتابخانه ای اهمیت خاص خود را دارد چرا که در دسترس بودن کتابخانه ها باعث گسترش فرهنگ مطالعه می شود اما درونی کردن فرهنگ کتابخوانی وظیفه ای است که تنها متعلق به یک اداره نیست بلکه نهادهایی مانند آموزش و پرورش و به ویژه معلمان می توانند نقش مهمی در آن ایفا کنند.

فرماندار کاشمر یادآور شد: متأسفانه امروزه شبکه های مجازی موبایلی از آفات مطالعه شده است و می بینیم که چقدر وقت همه ما در این فضاها گرفته می شود و چقدر این فضاها، خالی از مطالب ارزشمند است.

نبی پور گفت: اگر سطح مطالعه جامعه را بالا ببریم قطعاً مردم ما در آینده فرهیخته تر خواهند بود چرا که کتاب علاوه بر افزایش بار علمی و فرهنگی، قدرت خلاقیت را هم افزایش می دهد.

در ادامه این جلسه معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در سخنانی اظهار داشت: کاشمر در حوزه کتاب و کتابخوانی از بهترین شهرستان ها در سطح استان است.

زهرا باقرزاده با بیان اینکه رسالت ما ترویج فرهنگ کتابخوانی است گفت: ما منتظر نمی مانیم که مردم به سراغ کتاب بیایند بلکه همکاران ما کتاب را به سمت مردم می برند و آنچه دغدغه مقام معظم رهبری بود و ایشان بارها مطالبه می فرمودند که کتاب باید وارد زندگی مردم شود و در سبد زندگی مردم قرار گیرد را پیگیری می کنیم.

وی افزود: هر چند هنوز با ایده آل ها فاصله داریم اما به عنوان نمونه همکاران ما در جشنواره کتابخوانی رضوی، کتاب های مربوط به سیره امام هشتم(ع) را به دورترین نقاط بردند و شهرستان کاشمر هم در این زمینه بسیار نیک عمل کرد و توانست رتبه اول استان را به خود اختصاص دهد.

در این جلسه محمد رضا بدیع زادگان رییس سابق اداره کتابخانه های عمومی کاشمر هم در سخنانی با اشاره به عملکرد خود در طول ۵ سال دوران مدیریت در این شهرستان گفت: در حالی که در سال ۱۳۹۱ به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۱/۲ متر مربع فضای کتابخانه ای و در مجموع ۳ هزار و ۳۱۳ متر مربع فضا در کاشمر داشتیم این میزان در انتهای سال ۱۳۹۶ به ازای هر ۱۰۰ نفر به ۵/۳ متر مربع و در مجموع به ۵ هزار و ۹۰۰ متر مربع رسید که این موفقیت با حمایت و همراهی انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان کاشمر به عنوان اولین انجمن خیرین کتاخانه ساز استان به دست آمده است.

در ادامه این جلسه محمد جعفری رییس جدید اداره کتابخانه های عمومی کاشمر نیز در سخنانی بر تداوم مسیر شکوفایی و توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی این شهرستان با همکاری کتابداران، مسئولان شهرستان و علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی تأکید کرد.

در انتهای این جلسه ضمن تقدیر از خدمات محمدرضا بدیع زادگان، محمد جعفری به عنوان رییس جدید اداره کتابخانه های عمومی کاشمر معرفی شد.