جشن یک‌سالگی بوکتاب در قوچان توسط اعضای کمیسیون فرهنگ و ادب فرهیختگان شهرستان قوچان در محل در باغ ملی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جشن یک‌سالگی بوکتاب در قوچان توسط اعضای کمیسیون فرهنگ و ادب فرهیختگان شهرستان قوچان در محل در باغ ملی این شهرستان برگزار شد.
ایمان حاتمی عضو کمیسیون فرهنگ و ادب فرهیختگان قوچان در گفتگو با خبرنگار ایران نیوز آنلاین با اشاره به شعار بوکتاب مبنی بر «بی‌هیچ کتاب قرض می‌دهیم کاش بخوانی کاش برگردانی»، تصریح کرد: پویش بوکتاب هر هفته پنج‌شنبه‌ها کتاب‌های خود را در باغ ملی قوچان جمع‌آوری کرده و آن‌ها را بدون هیچ‌گونه سند، هزینه و یا مدرکی و کاملاً بر اساس اعتماد متقابل به مردم قرض می‌دهد.
وی ادامه داد: به این صورت که شما می‌توانید کتابی که در این هفته از بوکتاب قرض می‌گیرید را به منزل برده و پس از مطالعه در قرارهای بعد بازگردانید.
عضو کمیسیون فرهنگ و ادب فرهیختگان قوچان بابیان اینکه این پویش یک سال است که کار خود را با ۱۵۰ جلد کتاب در شهرستان آغاز کرده و هم‌اکنون حدود ۵۰۰ جلد کتاب دست مردم امانت‌داریم، گفت: اگر فردی در منزل کتابی دارد که خاک خورده و دیگر آن را نمی‌خواند می‌تواند به این پویش کمک کرده و کتاب‌ها را در چرخه مطالعه قرار دهند.
حاتمی بابیان اینکه کار فرهنگی نیاز به زمان دارد و تأثیرگذاری عمیق آن را قطعاً چند سال بعد روی بچه‌ها و خانواده‌هایی که با بوکتاب آشنا شدن و درگیر «انتخاب کتاب» و «امانت» و «آشنا شدن با واژه اعتماد» و «اهدا» شدن می‌بینیم، اظهار کرد: در حال حاضر نیز بعضی از همراه‌های دائمی مجموعه این مفهوم را که مسیرمان درست است به ما رسانده‌اند.
وی ادامه داد: کتاب‌هایمان مدام در گردش هستند و منابع تأمین‌کننده کتاب بوکتاب «همه مردم» هستند که بعد آشنا شدنشان با مجموعه، با اهدای کتاب، انرژی مثبت، حضورشان در این کار مهم ما را حمایت و سهیم بودند.
عضو کمیسیون فرهنگ و ادب فرهیختگان قوچان بابیان این مطلب که هدف ما این بود که جمعی که با کتاب دوست‌اند هرروز بیشتر و بیشتر به بشوند که شد، اذعان کرد: باید به همه ثابت بشود که اعتماد را خودمان می‌سازیم، خودمان بیشترش می‌کنیم و برخلاف چیزی که اوایل بهمان می‌گفت که بدون مدرک کتاب قرض ندید، برنمی‌گردد، چند ماه بیشتر دوام نمی‌آورد، امروز حدود هشت‌صد جلد کتاب داریم که دامنه‌اش تمامی موضوعات علمی، کودک و نوجوان، رمان، شعر، مذهبی، اجتماعی، روانشناسی و غیره را دربر می‌گیرد.

  • نویسنده : 9402134