استاد حسین طالبی گفت: آثار این نمایشگاه با موضوع جلوه های طبیعت است، که نقاشی ها در حومه مشهد کشیده است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ نمایشگاه آثار هنری استاد حسین طالبی روز جمعه ۱۳ مهرماه ۱۳۹۷ در مجتمع آموزشی نیکوکاری توان یابان افتتاح شد. حسين طالبي بیان کرد: من متولد دوم مرداد ۱۳۲۸ در مشهد هستم و از زمان کودکی نقاشی می کردم، در آن زمان به این نتیجه رسیدم که برای نقاش خوبی بودن لازم نیست به دانشگاه بروم. نقاشی را به طور خود آموخته فرا گرفتم. من از شاگردان استاد قدیر صباغیان (نقاش) هستم.

وی بیان کرد: سبك كارم رئال ، سورئال ، امپرسيون ، نقاشي قهوه خانه اي است. البته در اینجا فقط آثار رئالم را آورده ام. من از بنیانگذار اجلاس قدیر در سال ۱۳۷۲ هستم. که دراین اجلاس به تقدیر از هنرمندان و پیشکسوتان هنرهای تجسمی می پردازیم. سه دوره عضو هیات مدیره ی انجمن هنرهای تجسمی بوده ام.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۵۴ تابلوي رستم و سهراب من در اولين جشنواره توس انتخاب  و جايزه ده هزار توماني آن زمان را دريافت كرد، که اکنون این نقاشی در موزه توس قرار دارد. سال ۱۳۶۲ طي نمايشگاه انفرادي كه در نيشابور داشتم سه تابلو با موضوع عطار، كمال الملك و خيام به موزه خيام نيشابور راه يافت.

استاد طالبی بیان کرد: سال ۱۳۸۲ تابلوي مسموم شدن امام رضا (ع) كه جايزه اول حج را به خود اختصاص داده بود به موزه آستان قدس راه يافت (به شيوه قهوه خانه اي) سال ۱۳۸۶ تابلوي رئال با نام زندگي كه از طبيعت كار شده بود براي موزه هنرهاي معاصر مشهد توسط كانون هنر خريداري شد تا آماده شدن موزه همراه آثار ديگر هنرمندان به موزه سپرده شود.

وی بیان کرد: تاكنون حدود شصت نمايشگاه جمعي و انفرادي در مشهد، شهرهاي استان خراسان، تبريز، تهران و در خارج از کشور مثل: استانبول تركيه، پلوديف بلغارستان، عشق آباد و مرو تركمنستان، ارمنستان و پاکستان برگزار كردم.

این نقاش مطرح بیان کرد: من خودم مسئول جمع آثار و برپایی نمایشگاه ها بوده ام. این کار بسیار سخت است و مسئولیت زیادی هم دارد. حدود ۴۵ سال سابقه تدريس هنر به كودكان ، نوجوانان و بزرگسالان را دارم. به عنوان دبير و داور چندين مسابق ، كارشناس هنري و دبير چند جشنواره بوده و تعداد زيادي تقدير و لوح سپاس و جوايز مختلف را دريافت كرده ام.

وی در ادامه گفت: من در کنار نقاشی، همواره ورزش کوهنوردی را هم انجام می دهم و به دفعات قله های ایران را فتح کرده ام. من یکی از پیشگامان در کوهنوردی با دوچرخه بوده ام. در رابطه با این نمایشگاه آثار فقط سبک رئال است، انشالله در نمایشگاه بعدی آثار با سبک های مدرن ترم را ارائه خواهم داد. ۵۰ درصد از فروش آثارم به مجتمع آموزشی نیکوکاری توان یابان به ویژه معلومین حرکتی اهدا می شود.

استاد حسین طالبی گفت: اکثر آثار این نمایشگاه با موضوع جلوه های طبیعت است، که نقاشی ها در حومه مشهد کشیده است. تقریبا ۵۰ اثر در اینجا آورده ام. که از سال های ۶۰ تا همین سال های اخیر اثر در بینشان یافت می شود.

وی در انتها گفت: من همواره به دنبال منافع جمعی بودم و سعی کردم در هر جایگاهی درخواست هایی برای عموم مردم داشته باشم، نه تنها برای خودم. سعی کردم در تمامی این سال ها شاگردان خوبی چه در زمینه نقاشی و چه در زمینه کوهنوردی تربیت کنم. بنظر من مهم ترین دلیل موفقیت افراد تشویق است و لازم این نیست این تشویق بزرگ باشد، حتی تشویق های کوچک هم فرزندان مان را به سمت موفقیت هدایت می کند.

این نمایشگاه از ۱۳ مهر ماه تا ۲۷ مهرماه در مجتمع آموزشی نیکوکاری توان یابان واقع در بلوار وکیل آباد بین وکیل آباد ۵۹-۶۱، هر روز صبح ها از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و عصر ها از ساعت ۱۷ الی ۲۰ برگزار است.

  • نویسنده : 9602218