محمد رحیم نوروزیان گفت: قوچان به نسبت شایستگی‌ها و شرایطی که دارد عقب‌ماندگی زیاد دارد؛ گذشتگان نیز کارکردند اما زیرساخت‌ها ضعیف و شرایطی در این خطه بوده و هست که آن‌گونه که باید توجه نشده.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمدرحیم نوروزیان معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جلسه مراسم آئین تکریم و معارفه فرماندار جدید قوچان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه آقای قامتی در تراز فرمانداران شایسته استان بودند و به شایستگی در قوچان نیز زحمات زیادی کشیدند، عنوان کرد: افرادی که کار اجرائی کرده‌اند می‌دانند وقتی شهرستانی در ۱۷ شاخص از میانگین استان پایین است و امروز در اکثر شاخص‌های استان بالاتر است یعنی چه.
معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بابیان اینکه مشکلات، گرفتاری‌ها و مطالبات مردم زیاد و روزافزون است و در همه دنیا نیز همین‌گونه است و مشکلاتی که ما داریم در آمریکا و کشورهای اروپایی نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: قوچان به نسبت شایستگی‌ها و شرایطی که دارد عقب‌ماندگی زیاد دارد؛ گذشتگان نیز کارکردند اما زیرساخت‌ها ضعیف و شرایطی در این خطه بوده و هست، آن‌گونه که باید توجه نشده.
وی ادامه داد: توقع نیست که در عرض سه یا چهار سال یک فرماندار یا یک نماینده مجلس بتوانند در شرایطی که با محدودیت‌های منابع و مشکلات مواجه هستیم معجزه‌ای انجام بدهند.
نوروزیان با اشاره به اینکه مسئله بومی‌گرایی خوب است اما نباید این‌گونه باشد که انسجام ملی به هم بخورد، تصریح کرد: حواسمان باشد وقتی می‌گوییم بومی، اصولاً نیروی بومی کسی را می‌دانیم که به حوزه وظایف و مأموریت‌های خودش آشنا باشد و اگر فردی بومی منطقه‌ای نباشد اما به حوزه وظایف خودش آگاه باشد، بومی و غیربومی فرقی نمی‌کند.
معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: ما نمی‌توانیم به سمتی برویم که همه پست‌ها و سمت‌ها را به گزینه‌های بومی اختصاص داد، این ممکن نیست و گفت: تقاضا دارم تعادل رعایت شود و مدیرانی نیز که خالصانه تلاش می‌کنند اما بومی نیستند آن‌ها نیز بومی محسوب می‌شوند؛ همه بومی ایرانیم.
نوروزیان بابیان این مطلب که خوشبختانه آقای قامتی و رجائی نیا بومی شهرستان هستند اما تأکید بیش از این نیز می‌تواند مسئله ایجاد کند که مدیران غیربومی که زحمت می‌کشند هم زحماتشان نادیده گرفته نشود، خاطرنشان کرد: همه باید اجازه بدهیم که فرماندار در حوزه داخلی فرمانداری به‌تنهایی تصمیم بگیرد، البته از تجربیات آقای شوشتری و قامتی و غیره فرماندار باید استفاده کند و ارزشمند است ولی اجازه دهیم خود فرماندار در حوزه داخلی خودش تصمیم بگیرد.
وی افزود: در جلسات فرمانداران همیشه تأکید کردیم که فرمانداران باید خودشان تصمیم بگیرند حتی بنده به‌عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی هیچ گاه به خودم اجازه ندادم به یک فرماندار، بخشدار یا معاون پیشنهاد کنم؛ البته از ما نظر بخواهند نظر می‌دهیم اما پیشنهاد نه.
معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در پایان گفت: وقتی می‌خواستیم برای قوچان تصمیم بگیریم در بررسی‌های خودمان به آقای رجائی نیا رسیدیم و خوشحالیم که آقای شوشتری نیز به ایشان نظر مساعد داشتند و باهم اشتراک نظر داریم؛ اگر همه به این نتیجه می‌رسند که آقای رجائی نیا گزینه مناسبی هستند نشان از عملکرد خوب ایشان است.

  • نویسنده : 9402134