نوروزیان: خوشحالم در شهرستان قوچان فضای همکاری و همدلی خوبی است و این‌یک فرصت است که مسئولین از این فضا ایجاد کنند و باید اختلاف‌سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها را به رسمیت بشناسیم.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمدرحیم نوروزیان معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جلسه مراسم آئین تکریم و معارفه فرماندار جدید قوچان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه امروز گرفتاری‌های بسیار زیادی درزمینهٔ نوسانات اقتصادی، طلا و ارز داریم و در ذهن همه این است که چرا این‌گونه است و فکری کشیده نمی‌شود و کاری نمی‌کنند، عنوان کرد: باید گفت ما اگر در این کشور همه در کنار هم قرار گرفتیم و باهم همراهی کردیم و کارکردیم این مشکلات حل می‌شود وگرنه این مسائل ادامه خواهد شد.
وی اذعان کرد: هر وزیر و دولتی را نیز که اگر فکر کنید جابه‌جا شود اوضاع بهتر می‌شود درست نیست بلکه ما باید یاد بگیریم خدای‌نکرده خودخواهانه هر چیزی را که به‌غیراز ما است غیرخودی ندانیم.
معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان این مطلب که درگذشته تاریخی نیز وجود دارد که این اختلافات داخلی بود که مغول را در گذشته بر ما چیره کرد و شک نکنید اگر ما این اختلافات و درگیری‌ها را داشته باشیم حتماً دشمن بر ما تسلط می‌یابد، اظهار کرد: منکر این نیستیم که گاهی ممکن است مدیری کارآمدی نداشته باشد اما اگر این فکر را کرد که با جابه‌جا کردن وزیران و دولتی که در مقابل دشمن ایستاده و از درون هم حمایت نشود و هر هفته جریانات مختلف و دستگاه‌های درون حاکمیت که قدرتمند نیز هستند اگر بنا باشد دولت را تضعیف کند، هر دولتی هم که باشد نمی‌تواند کار کند.
نوروزیان کلید رمز پیشرفت و موفقیت را اتحاد مردم دانست و گفت: اگر بنا باشد اختلافات داخلی و سلایق سیاسی را کنار نگذاریم و هرروز در دعواها و انتخابات و رقابت‌ها بمانیم اوضاع تغییری نمی کند.
معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری که دولت را حمایت کنید، کار دولت سخت است، ما که ادعای پیروی از ولایت‌فقیه راداریم باید از رهبری تبعیت کنیم، مطرح کرد: در فرهنگ دینی ما مدارا مسئله بسیار مهمی است که اگر فردی را ازنظر سلیقه‌ای و نگرشی قبول نداریم با او مدارا کنیم، تازه مدارا با دشمنان گاهی گفته می‌شود اما این‌که مدارا با دوستان است.
نوروزیان با بیان اینکه اجماع جهانی علیه کشور نسبت به سال ۹۱ و ۹۲ کمتر است و آن زمان همه اجماع داشتند و قطع‌نامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل علیه ما بود اما امروز این‌ها را نداریم، عنوان کرد: امروز از درون و حاکمیت آمریکا اختلاف وجود دارد و اروپایی‌ها همراه نیست و دیگر کشورها همراهی نمی‌کنند؛ در سال ۹۲ و ۹۱ بدتر بود ولی فضای روانی و رسانه‌ای به‌اندازه امروز سنگین نبود.
وی افزود: اگر همه کنار هم قرار گرفتیم و دولت را حمایت کردیم همه‌چیز درست می‌شود.
معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه اختلاف‌سلیقه همیشه هست و آن‌هایی که فکر می‌کنند می‌توانند کشور را یکپارچه کنند اشتباه فکر می‌کنند، خاطرنشان کرد: قران کریم می‌فرماید که اگر خداوند متعال می‌خواست همه به‌عنوان یک امت واحد قرار می داد و این‌گونه نیست که همه می‌توانیم به‌صورت واحد فکر کنیم؛ اگر همه انسان‌ها را جمع کنید و ببرید زیر یک بیرق باز متفاوت فکر می‌کنند.
وی ادامه داد: بنابراین باید اختلاف را به رسمیت بشناسیم و منطقمان منطق همکاری و دموکراسی به معنای واقعی باشد.
نوروزیان در پایان اظهار کرد: خوشحالم در شهرستان قوچان فضای همکاری و همدلی خوبی است و این‌یک فرصت است که مسئولین از این فضا استفاده کنند و باید اختلاف‌سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها را به رسمیت بشناسیم.

  • نویسنده : 9402134