قامتی: در حوزه عمرانی کارمان را مهندسی انجام دادیم و تقسیم‌کار و توزیع کار شد و برآیند کار برنامه‌ریزی‌شده در جمع‌بندی 5 ساله 85 درصد تحقق اهداف برنامه‌ای داشتیم که عدد بسیار بالایی است در حوزه مهندسی مدیریت.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علیرضا قامتی فرماندار شهرستان قوچان در جلسه مراسم آئین تکریم و معارفه فرماندار جدید قوچان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: اعتقاد بر این است که بایستی در حوزه کاری خودمان بر اساس شعار دولت که استفاده از مدیران اعتدال گر و کارشناس است توجه می‌کردیم و سبک مدیریتی ما حرفه‌ای و مشاوره‌ای بوده است.
فرماندار قوچان بابیان اینکه موفقیت امکان‌پذیر نیست جز اینکه اعضاء همدلی همراه باشد، تصریح کرد: تمامی اعضا در دوران فعالیتم با جدیت در جلسات حضور داشتند و جلسات فرمایشی نبود بلکه فنی و دقیق از نگاه‌های مختلف نظرات مطرح و جمع‌بندی نظرات افراد ارائه و تمامی دستگاه‌ها همراهی خوبی داشتند.
قامتی بابیان اینکه سعی کردیم با یک برنامه کارمان را شروع کنیم، عنوان کرد: کار برنامه‌ای می‌تواند نتیجه و آثارش و گزارش دهی داشته باشد؛ ما مهندس هستیم و اعتقادداریم باید هر چیزی مهندسی شود اما در چارچوب قانون، شرع و اخلاق.
وی ادامه داد: در حوزه عمرانی کارمان را مهندسی انجام دادیم و تقسیم‌کار و توزیع کار شد و برآیند کار برنامه‌ریزی‌شده در جمع‌بندی ۵ ساله ۸۵ درصد تحقق اهداف برنامه‌ای داشتیم که عدد بسیار بالایی است در حوزه مهندسی مدیریت.
فرماندار قوچان با اشاره به اینکه در حوزه اقتصادی تعداد کارخانه‌هایی که در سال ۹۲ فعال بود تعداد ۲۷ واحد فعال بود و امروز ۴۳ واحد فعال داریم، خاطرنشان کرد: به گواه آمار که در اواخر شهریورماه ابلاغ شد در حوزه جذب اعتبارات روستایی بیشترین رقم ریالی را در بین کلیه شهرستان‌های استان خراسان رضوی حتی در مشهد، قوچان جذب کرده و رتبه یک را دارد.
قامتی اظهار کرد: آمارها به این معناست که بیشترین اشتغال را نیز ایجاد کرده‌ایم اما چه کنیم که آن شاخص ۱۷٫۵ درصد به‌راحتی تغییر پیدا نمی‌کند که بخواهیم اعلام کنیم که چون اعتبارات بیشتری جذب کردیم از شاخص استانی بالاتر هستیم؛ خیر ما هنوز در لبه میانگین استانی هستیم.
فرماندار قوچان در پایان در خصوص طرح منطقه ویژه اقتصادی قوچان مطرح کرد: منطقه ویژه اقتصادی در بسیاری از شهرها در مجلس مورد تصویب قرار گرفت اما شهرستان قوچان به‌صورت ویژه مسئولیتش را دولت قبول کرده درصورتی‌که در سایر مناطق ویژه اقتصادی باید بخش خصوصی سرمایه گزاری کند.
وی ادامه داد: در خصوص طرح منطقه ویژه اقتصادی در قوچان از ابتدا نگاهمان این بود که بخش خصوصی شاید توان این کار را نداشته باشد بنابراین تصمیم گرفتیم که دولت مسئولیت آن را قبول کند و این امر مصوب شد.

  • نویسنده : 9402134