شوشتری اولویت‌های خود به آقای رجائی نیا را بازسازی درون فرمانداری، بازسازی ادارات بیرون فرمانداری دانست و اذعان داشت: فرماندار، نماینده عالی دولت و مسئول اجرای سیاست عمومی دولت در حوزه مأموریت خودش است و معنا ندارد مسئولین ادارات که از دولت حکم می‌گیرند و مشروعیتشان از دولت است با تنزل از سیاست عمومی دولت خودشان را با جای دیگر هماهنگ کنند؛ این افراد ازلحاظ قانونی و شرعی شایستگی و صلاحیت این مسئولیت را ندارند.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ هادی شوشتری نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی در جلسه مراسم آئین تکریم و معارفه فرماندار جدید قوچان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه یکی از مطالبات جدی و عمومی مردم فارغ از جریانات سیاسی و خط و خطوط فکری انتخاب فرمانداری بومی برای شهرستان بود، گفت: مطالبه‌ای که به‌حق باشد لزوماً به این معنا نیست که سیستم اجرایی و حاکمیتی قبول کند و وقتی گزینه داخلی را مطرح می‌شود مخالفت‌های مختلفی از بیرون و درون صورت می‌گیرد.
نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در یک فرایند مشورتی به جناب قامتی رسیدیم و من در آن زمان این موضوع را به فرماندار وقت مطرح کردم در داخل شهرستان طومار تشریفاتی تشکیل شد در حمایت از فرماندار سابق که خیلی واقعی نبود اما با همه این تفاسیر استاندار وقت را متقاعد کردم و حکم فرمانداری جناب آقای قامتی در دوران دکتر فروزان مهر اتفاق افتاد.
شوشتری افزود: یکی از کاندیداهای هم‌دوره بنده در آن دوران مقاله‌ای نیز نوشت که باید اعتراف کنیم که در دوران خدمتمان به‌عنوان نماینده مجلس قوچان نتوانستیم نیرویی بومی بیاوریم ولی در این مقطع این اتفاق افتاد.
نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی بابیان این مطلب که در سطح عالی بامطالعه وسیعی که از شهرستان به همراه آقای فرماندار انجام و برنامه‌ریزی صورت گرفت در گام اول برنامه راهبردی و استراتژیک را برای شهرستان تنظیم کردیم، گفت: در گام بعدی تقسیم‌کاری شد تا مسائل شهرستان و پیگیری مسائل جاری مسائل شهرستان در استانداری توسط فرماندار و در مسائل برنامه‌ای و بودجه‌ای به‌صورت مشترک به همراه فرماندار خدمت مسئولین استان برسیم و مسائل را پیگیری کنیم.
شوشتری خاطرنشان کرد: در گام سوم بحث ملاقات با مسئولین کشوری در تهران بود که برنامه‌ای که طراحی شد تا به همراه فرماندار با اکثر معاونین رئیس‌جمهور، وزرا، معاونین وزرا و رؤسای سازمان‌های ملی پیگیر مباحث شهرستان باشیم.
وی ادامه داد: همچنین برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کردیم مسئولین کشوری به شهرستان بیایند که این برنامه بدون وقفه ادامه داشت.
نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیش‌ازاین به دلیل شرایط خانوادگی مهندس قامتی ایشان از بنده خواستند تا از قوچان بروند، خاطرنشان کرد: بنده به ایشان گفتم اگر شما در رویکرد مدیریتی‌تان تغییری را انجام دهید و جابه‌جایی در درون و برون فرمانداری انجام دهید تا حدود زیادی مشکلات شما حل خواهد شد و می‌توانیم و تا آخر این دوره همکاری کنیم اما ایشان پیشنهاد بنده را نپذیرفتند.
وی افزود: حتی دو نفر را به‌عنوان واسطه قراردادم تا با ایشان صحبت کنند تا پایان دوره در قوچان بمانند اما ایشان اصرار به رفتن داشتند.
شوشتری بابیان اینکه درنهایت با نظر شورای مشورتی به مهندس رجائی نیا به‌عنوان فرماندار رسیدیم، خاطرنشان کرد: زمانی که بنده به‌عنوان فرمانداری قوچان آمدم آقای رجائی نیا در رسته غیرسیاسی در بخشی بودند و من با توجه به شناختی که از ایشان داشتم به ایشان پیشنهاد دادم تا از رده اداری به رسته سیاسی تغییرات دهند و سرانجام بعد از فعالیت در استانداری خراسان رضوی، معاون عمرانی، معاونت سیاسی فرمانداری قوچان و مسئولیت فرمانداری فاروج درنتیجه به‌عنوان فرماندار قوچان انتخاب شدند.
نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی اولویت‌های خود به آقای رجائی نیا را بازسازی درون فرمانداری، بازسازی ادارات بیرون فرمانداری دانست و اذعان داشت: فرماندار، نماینده عالی دولت و مسئول اجرای سیاست عمومی دولت در حوزه مأموریت خودش است و معنا ندارد مسئولین ادارات که از دولت حکم می‌گیرند و مشروعیتشان از دولت است با تنزل از سیاست عمومی دولت خودشان را با جای دیگر هماهنگ کنند؛ این افراد ازلحاظ قانونی و شرعی شایستگی و صلاحیت این مسئولیت را ندارند.

  • نویسنده : 9402134