آذری: طبق آمار ثبت‌شده دستگاه قضا تا امروز 50 درصد آسیب‌های اجتماعی شهرستان قوچان کاهش‌یافته است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علی آذری دادستان قوچان در جلسه مراسم آئین تکریم و معارفه فرماندار جدید قوچان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان بابیان اینکه تا زمانی که حقیقت آسیبی مورد شناخت و تجزیه‌وتحلیل قرار نگیرد به راه‌حل‌هایی رسیدن به برای اجتماعی و ارتقای امنیت اجتماعی نمی‌رسیم، گفت: اتفاقی که شاید در شهرستان شدیداً همه ما را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهد تسلط آسیب‌های اجتماعی بر همه مردم است.
وی خاطرنشان کرد: آسیب‌هایی که بیکاری در صدر و فقر در ردیف بعدی که اگر شبی از شهر عبور داشته باشیم می‌بینیم که بسیاری از جوانان ما در حال زباله جمع‌کردن هستند.
دادستان قوچان بابیان این مطلب که اخیراً آسیب دیگری که وضعیت ما را با نگرانی مواجه کرده این است که در سال جاری حدود ۱۶ نفر خودکشی داشته‌اند، عنوان کرد: یکی از دلایل آن فقر، بیکاری و اعتیاد و غیره است که همه ما مقصر هستیم؛ چه اتفاقی برای ما افتاده که تهدید اقتصادی از بیرون و داخل ما را مورد هدف قرار داده که وقتی به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنیم می‌بینیم مردم مکرر محصولات را خریداری می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: مگر مردم کشور ما همان آدم‌هایی نیستند که در جنگ جوان‌های ما روی‌هم روی مین‌ها می‌خوابیدند تا منفعت همگانی کشور جبران بشود؟ چه شده که به ما دشمن آن‌قدر در بحث بحران‌های اجتماعی و تفکر کارکرده؟ چرا منفعت فردی را جایگزین منفعت اجتماعی کرده‌ایم؟
آذری بابیان این مطلب که تا زمانی که تفکر ما پذیرای هر تبلیغ واهی شد قطعاً وضعیت تغییری نمی‌کند، اذعان کرد: نمی‌توانیم بگوییم وضعیت بیکاری قوچان در سطح خوبی است درصورتی‌که به‌شدت آسیب‌هایی که از وضعیت بیکاری دارد مبدأ و منشأ خودش را می‌گیرد، همه ما را تهدید می‌کند.
وی ادامه داد: بخشی از آن برمی‌گردد به سیاست‌های کلی اما بخشی از برمی‌گردد به اعضای جامعه؛ ما باید مشارکت داشته و به دنبال حل معضلات باشیم.
دادستان قوچان بابیان این مطلب که چرا امروز باید یک فرد یک‌تن رب گوجه‌فرنگی بخرد؛ طلا و جواهر که نیست بلکه تغذیه هم‌وطن و همشهری ما است، خاطرنشان کرد: باید برگردیم به افتخارات و همکاری‌هایی که در سابق داشتیم و این کار اقدام آسانی است.
آذری بابیان اینکه طبق آمار ثبت‌شده دستگاه قضا تا امروز ۵۰ درصد آسیب‌های اجتماعی شهرستان قوچان کاهش‌یافته، عنوان کرد: وقتی مردم صداقت را اثبات کرده‌اند چرا ما واقعیت آسیب‌ها و مشکلات را بیان نکنیم؛ تا زمانی که پذیرای حرف‌های غیرواقعی باشید و مسئولین نیز واقعیت‌ها را نگویند کشف مسئله نمی‌شود و گوهر حقیقت به دست نمی‌آید.
وی مطرح کرد: از این به بعد تلاشی کنیم مضاعف؛ همه ما بخواهیم که در بحث آسیب‌ها و وضعیتی که فرد و جامعه و محیط ما را تهدید می‌کنند مشارکت داشته باشیم.
دادستان قوچان با اشاره به اینکه در زمان جبهه و جنگ همین مردم اگر دو نون داشتند یکی را به جبهه و جنگ می‌دادند و حالا چه شده که اخلاقیات ما این‌همه با مشکل مواجه شده؟ گفت: این مشکل و بحران، برنامه‌ریزی و اتفاق هدفمند اتاق فکر دشمن است که از بیرون مدیریت و دنبال می‌شود؛ تبدیل جهان ما به دوجهان حقیقی و مجازی از برنامه‌های هدفمندی است که ریخته شده و چقدر رهبری در بحث فرهنگی گوش زد و چقدر ما عمل کردیم؟ باید همت کرد و به مشارکت‌های قبلی بازگشت.
آذری بابیان این مطلب که در خصوص تأمین امنیت و ارتقا سلامت اجتماعی شهرستان، بیش از ۲۰۰ اغتشاش را در شورای تأمین تحت کنترل قراردادیم بدون اینکه هیچ‌یک از اغتشاش‌ها وارد خیابان‌ها و منجر به تجمعات خیابانی شود، اذعان کرد: خیابان لفظی آشنا برای آن‌ها است و کشاندن مردم به خیابان یعنی هدف قرار دادن امنیت ما.
دادستان قوچان بابیان این نکته که اگر مسئولی مورد بیهوده و واهی عنوان کرد باور نکنید چون اگر باور کردید شما هم به همین اجتماع خیانت کرده‌اید، عنوان کرد: خوشبختانه در بین مسئولینمان چنین موردی را نداریم و تا زمانی که خودمان پذیرای خرده‌فرهنگی باشیم، آن خرده‌فرهنگ از بیرون یا از اتاق‌های فکر ساخته می‌شود.

  • نویسنده : 9402134