نظری بابیان اینکه این‌هایی که شعارهای پیش‌پاافتاده، سطحی و بی‌پایه را می‌دهند که «نه غزه، نه لبنان» این‌ها نه ملی‌گرا، نه انسانیت گرا و نه از اعتقادات بویی برده‌اند بلکه این‌ها فقط نشخوارکنندگان اعتقادات اروپا و غرب هستند، گفت: مگر می‌شود فریاد مردم مستضعف لبنان، فلسطین، یمن و غیره را شنید و سکوت کرد؟ اگر به کشورهای همسایه کمک نکرد نفر بعد خودمان هستیم.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ یعقوب علی نظری فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام استان خراسان رضوی در یادواره سردار یوسف کلاهدوز و ۷۳ شهید پایگاه شهید کلاهدوز شهرستان قوچان در محل مسجد جامع امام خمینی (ره) این شهرستان بابیان اینکه برگزاری این‌گونه مراسم بسیار سازنده است زیرا ما را از غفلت خارج و در نحوه زندگی و ارتباط با شهدا و حتی ارج نهادن به محضر شهدا خیلی مؤثر است، گفت: شهدا جان خودشان را و خانواده‌های شهدا فرزندانشان را تقدیم کردند برای اسلام، معنویت، ارزش‌ها و پیاده‌سازی قانون الهی و البته حفظ نظام مقدس اسلامی.
وی ادامه داد: اگر ما توانستیم این نظام را حفظ کنیم و این نظام اسلام را پیاده‌سازی کرد معلوم است که کشور نیز حفظ، امنیت محقق و آرامش نیز خواهد بود و درنتیجه سعادت دنیای مبتنی بر ارزش‌های معنوی و اسلام آخرت تأمین خواهد شد.
فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام استان خراسان رضوی بابیان اینکه نباید سطح و تراز شهدای خودمان را پایین بیاوریم، اظهار کرد: شهدا برای اهداف عالی به شهادت و به جایگاه بسیار بلند قرب الهی رسیده‌اند.
نظری بابیان این نکته که شهدا محدود به زمان خودشان نیستند، تصریح کرد: درست است که نتیجه عمل شهید در مقطع زمانی خودش فوق‌العاده است به‌طور مثال شهادت شهیدان برای حفظ نظام اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و یا شهدای صدر اسلام همه اثرات مقاطعی خودشان را داشتند.
وی عنوان کرد: شهادت محدود به آن زمان‌ها نیست و شهید یک باقی صالحات است و برای طول حیات بشریت قابل بهره‌برداری و استفاده است و برای همین تأکید بر این است که یاد شهید و ارادت به شهید به‌صورت مستمر در جامعه جریان داشته باشد.
فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه فراموش کردن شهدا باعث گم کردن راه و دسترسی به‌حق می‌شود، عنوان کرد: شهید متعلق به زمان حال و نیز متعلق به آینده است و اینکه در ایام محرم و صفر برای شهدا بر سرو سینه می‌زنیم چون این شهدا متعلق به مقطع ابتدای اسلام و زمان خودشان نیستند بلکه متعلق به همه دوران هستند.
وی اذعان کرد: مهم است که در این مقطع بتوانیم از یاد و نام شهدا استفاده کنیم و مسیری که باید در آن حرکت کنیم را پیدا نماییم.
نظری بابیان اینکه علاوه بر زنده نگه‌داشتن یاد شهدا، زنده‌بودن راه، خط و استمرار شهادت خیلی مهم است، تصریح کرد: در مقاطع مختلف زمانی نیاز به شهید دادن و شهید شدن داریم و فقط در مقطع خاصی نیست که شهدا کربلای به شهادت برسند و اسلام تضمین باشد؛ نه این خط باید دنبال شود و می‌بینیم که در طول تاریخ اسلام خط سرخ شهادت مستمر و ادامه‌دار بوده و امروز نیز ادامه دارد و هیچ‌گاه قطع نشده.
وی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این نعمت گسترش یافت برای اهداف عالیه اما در مقاطعی نیز مخصوص افراد خاصی بود اما راه ادامه پیدا می‌کند.
نظری یکی از شئون شهدا را شأن افشانی دانست و تصریح کرد: شأن افشانی زمانی است که فقط با شهادت می‌شود باطل و کفر را از بین برد؛ موعظه و صحبت مؤثر است اما ضربه نهایی شهادت است که اثر را می‌گذارد و مصداق آن واقعه کربلا است که با شهادت امام حسین ویاران اسلام تضمین و یزد و یزدیان را افشا و باطل که به نماد حق جلوه گری می‌کند نابود کرد.
نظری بابیان اینکه شهدا برای ما دارای برکت زیاد هستند، گفت: مردم ایران در ارتباط با شهدا بسیار زیبا عمل کردند؛ وقتی امام خمینی پرچم نهضت اسلام ناب را بلند کردند همه مردم در آن مقطع که به‌تدریج روشن شدند گرد هم جمع و پرچم اسلام برافراشته شد.
وی ادامه داد: تمام مردم می‌دانستند که اگر اسلام پیاده‌سازی شود آنجا است که همه مشکلات حل و سعادت دنیا و آخرت تأمین خواهد شد و امکان دیگری وجود ندارد.
فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام استان خراسان رضوی با اشاره به فرموده امام خمینی ره که این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه‌داشته است، عنوان کرد: نقطه اوج نهضت نظام اسلامی در محرم و صفر بود که ادامه پیدا کرد تا امروز؛ فقط اکتفا به گرامی داشتن یاد شهدا، مجلس عزا و تکریم از شهدا نداشتند بلکه به میدان آمدند و شهید تقدیم کردند.
وی ادامه داد: برای پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار و حفاظت از نظام اسلامی که امام فرمودند حفظ این نظام از واجبات است.
نظری بابیان این مطلب که حضور مردم در هشت سال دفاع مقدس و حرم گویای این مطلب است که طی کردن راه شهدا با تقدیم سرمایه زندگی و حیات خود‌شان ادامه دارد و باعث افتخار همه است، اظهار کرد: چقدر ظرفیت دین ما بالاست که اگر مقداری غفلت صورت می‌گیرد به سبب وجود ماه محرم دوباره بازمی‌گردند و کارهای فرهنگی دشمن دوباره بی‌اثر می‌شود و این برای استکبار هضمش مشکل است.
فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام استان خراسان رضوی بابیان اینکه درنتیجه این شناخت خوب و تکریم‌ها و طی نمودن راه شهدا امروز دستاورد انقلاب اسلامی دستاورد فوق‌العاده‌ای است که مبادا دشمن این دستاوردها را به‌خصوص قشر جوان کم جلوه دهد، گفت: دشمن بنا دارد دستاوردهای انقلاب را به خاک بزند و مشکلات را به آسمان ببرد و گرفتاری‌ها را بزرگ کند که اگرچه وجود دارد.
وی عنوان کرد: امروز درنتیجه این شهادت‌طلبی‌ها اگر از انسان‌های مستقل، باشرافت و بافکر سؤال شود که باعزت‌ترین ملت د دنیا کدام ملت است، انگشت اشاره به سمت ایران است.
نظری بابیان اینکه امروز به برکت تلاش‌ها و اتصال به نام مقدس اسلامی و عمق اعتماد به‌نظام، عزتمند و مستقل هستید و افتخار استقلال علمی و امنیتی و دفاعی رادارید، گفت: امروز نفوذ فرهنگی شما مردم به ملت‌های به پا خواسته و مستضعف اسلامی همچون فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و بحرین در حال گسترش و گسترده است.
وی اذعان کرد: این‌هایی که شعارهای پیش‌پاافتاده، سطحی و بی‌پایه را می‌دهند که «نه غزه نه لبنان» این‌ها نه ملی‌گرا، نه انسانیت گرا و نه از اعتقادات بویی برده‌اند بلکه این‌ها فقط نشخوارکنندگان اعتقادات اروپا و غرب هستند.
وی ادامه داد: مگر می‌شود فریاد مردم مستضعف لبنان، فلسطین، یمن و غیره را شنید و سکوت کرد؟ این راه امام حسین و بشریت است؟ از نگاه منافع ملی و عقل و منطق آیا می‌شود فقط به فکر خود بود و به فکر همسایه نبود؟ اگر کمک نکرد نفر بعد خودمان هستیم.
فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه ما مسئولیم و هر جا فریاد مظلوم بلند شد باید حمایت کنیم.
وی افزود: این‌هایی که مخالف کمک به کشورهای مظلوم هستند یا خیلی نادان هستند یا آن‌قدر گرفتار مسائل دنیا هستند که به‌غیراز خودشان نه دین می‌شناسند و نه بشریت.
نظری بابیان اینکه ما امروز در یک نبرد سخت با استکبار قرار داریم و خدا رو شکر در همه بخش‌ها موفقیت از آن ما است تصریح کرد: دشمن قدرت رویاروی با سربازان انقلاب و نظام را ندارد؛ امریکا در مقابل انقلاب اسلامی زمین‌گیر است، آمریکا امکانات زیادی دارد اما عزم و اراده و جرئت جنگ با ایران را ندارد.
وی با اشاره به اینکه درنبرد اقتصادی قرارگرفته‌ایم و این نبرد نیز اصلش مثل بقیه است و مردم از پسش برمی‌آیند، تصریح کرد: تحریم چیز جدیدی نیست و در یک بازه زمانی با استقامت مردم و تلاش مسئولین مربوطه عبور خواهد شد به شرطی که تحت تأثیر عملیات روانی دشمن قرار نگیریم.
فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام استان خراسان رضوی در پایان اظهار کرد: وقتی جنسی به گرانی می‌خورد نباید جمع کنیم بلکه باید تقسیم کنیم خداوند بزرگ است و ما باید قران را در عمل پیاده کنیم و با این همکاری و استقامت و کمک به همدیگر به فضل خداوند بار دیگر افقی روشن پیش پای مردم خواهد بود.

  • نویسنده : 9402134