قامتی: بزرگ‌ترین مشکل در صنایع‌دستی عرضه محصولات است که محصولات خوب و ارزان‌قیمت تولید می‌شود اما باید رابطه بین تولید و فروش را بهبود دهیم.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علیرضا قامتی فرماندار شهرستان قوچان در جلسه شورای اداری شهرستان قوچان با حضور فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه این فعالیت اصلی مردم این منطقه کشاورزی و دام‌پروری است، عنوان کرد: به دلیل خشک‌سالی‌های اخیر در شهرستان قوچان در حوزه اشتغال به مشکل مواجه شدیم و باوجوداینکه قوچان در سه سال گذشته نسبت به سایر شهرستان‌های استان بیشترین اعتبارات ایجاد اشتغال را داشته اما ضریب بیکاری در قوچان نسبت به سایر شهرها بیشتر است.
قامتی گفت: در ارزیابی انجام‌شده در حوزه گردشگری و بومی گردی نیز اخیراً ۷ روستای قوچان به‌عنوان روستای پاک و شاخص انتخاب شد که جاذبه خوبی در حوزه اشتغال می‌تواند با تسهیلات حداقلی داشته باشد.
فرماندار قوچان با اشاره به اینکه قالب روستاییان در حوزه صنایع‌دستی به‌خصوص در بخش گلیم‌بافی موفق هستند، تصریح کرد: در نمایشگاه صنایع‌دستی که اخیراً در استان خراسان رضوی برگزار شد بازهم شهرستان قوچان به‌عنوان شهرستان برتر انتخاب شد که نتیجه زحمات و خدمات شاغلین کمیته امداد و بهزیستی می‌باشد.
وی افزود: بزرگ‌ترین مشکل در صنایع‌دستی عرضه محصولات است که محصولات خوب و ارزان‌قیمت تولید می‌شود اما باید رابطه بین تولید و فروش را بهبود دهیم.
قامتی خاطرنشان کرد: با توافقی که با شهرداری و شورای شهر شهرستان انجام شد تا با توجه به اینکه مبادی ورودی شهر سالانه حدود یک‌میلیون و ۱۴۰ وسیله نقلیه از این مسیر عبور می‌کنند که اگر بتوانیم مجتمع ارائه محصولات تولیدی داشته باشیم در بحث ارائه تولیدات و محصولات می‌توانیم موفق باشیم که در گام اول ۱۵۰ اشتغال مستقیم می‌تواند ایجاد کند که قالب افراد تحت پوشش را در بر خواهد گرفت.
فرماندار شهرستان قوچان در پایان خاطرنشان کرد: حرمت نهادن به خانواده‌های تحت پوشش و نظارت‌های دقیقی که دارند بالغ‌بر ۸۰ درصد تسهیلات در محل خودش به کار گرفته شود اما درگذشته یکی از مشکلات این بود که وام‌ها در محل خود به‌کاررفته نمی‌شد اما این توفیق خوبی بود که نظارت‌ها قوی‌تر شود و اعتمادسازی افزایش ‌یابد.

  • نویسنده : 9402134