حجت الاسلام و المسلمین سید حسن آقامیری عنوان کرد: من فکر می کنم ما قرآن را به درستی نخوانده ایم؛ در روایات آمده است که مخاطب قرآن عقلا هستند یعنی خدا بر روی عقل مخاطب خود حساب کرده است در غیر این صورت اگر عاقلانه سراغ قرآن نرویم به گفته قرآن، جز خسران چیزی ندارد.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سخنرانی مراسم دهه دوم محرم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن آقامیری به همراه ذکر مصیبت اهل بیت (ع) و قرائت زیارت عاشورا برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن آقامیری عنوان کرد: ما باید یک بار دیگر قرآن را از ابتدا بخوانیم چرا که من فکر می کنم ما قرآن را به درستی نخوانده ایم؛ در روایات آمده است که مخاطب قرآن عقلا هستند یعنی خدا بر روی عقل مخاطب خود حساب کرده است در غیر این صورت اگر عاقلانه سراغ قرآن نرویم به گفته قرآن جز خسران چیزی ندارد.
وی با اشاره به شهادت امام علی (ع) توسط ابن ملجم افزود: پس از شکافته شدن فرق حضرت توسط ابن ملجم آنچنان زهر وارد بدن حضرت شده بود که زردی بپوستشان از زردی پارچه بسته شده بر سر ایشان قابل تشخیص نبود با این حال حضرت به امام حسن مجتبی (ع) فرمودند که مبادا به ابن ملجم سخت بگذرد و شرایط بدی داشته باشد.
وی ادامه داد: امام حسن مجتبی (ع) فرمودند، او دشمن شماست و به شما ضربه زده است و شما به فکر او هستید؛ امام علی (ع) در جواب فرمودند دشمن ما پیش ما غیر از رحمت و مغفرت چیزی نمی بیند، پس هر کس بخواهد بگوید داخل کلاس امیرالمومنین است باید بداند کلاس علی (ع) این است.
آقامیری در ادامه عنوان کرد: باید بدانید اگر پسوند اسمتان اسلام نیست می توانید هر کاری انجام دهید اما وقتی پسوند اسمتان اسلام است نمی توانید هر کار می خواهید انجام دهید.
وی با اشاره به موضوع مسلم ابن عقیل اضافه کرد: زمانی که ابن مرجانه به عیادت هانی رفت مسلم ابن عقیل بنا داشت وی را ترور کند و اگر این کار را می کرد کوفه سقوط می کرد و هیچگاه اتفاق کربلا رخ نمی داد، اما مسلم ابن عقیل این کار را نکرد و وقتی از او پرسیدند که چرا ابن زیاد را نکشید گفت، به دو دلیل او را نزدم اول اینکه او میهمان بود و دوم اینکه ما در اسلام ترور نداریم و من نمی توانم این کار را انجام دهم.
وی افزود: یعنی اگر مسلم تنها یک ترور انجام می داد اتفاق کربلا رخ نمی داد اما مسلم این کار را نکرد چرا که معتقد بود که من از حسین (ع) دفاع می کنم با معیارها حسین و این با معیارهای حسین مغایر است.
وی ادامه داد: حال ما برخوردی می کنیم و در این هزار سال کارهایی کرده ایم که امروز اسم ما با ترور مساوی شده است و این یعنی ما از مرحله پرت هستیم و نشان می دهد که عکس مسیر اهل بیت را رفته ایم.
آقا میری اضافه کرد: از آدم تا خاتم یک مسیر است و تنها یک دین وجود دارد، چرا که انسان هایی که به دنیا می آیند با آن زمان فرقی نمی کنند و فطرتشان یکیست و طبق گفته قرآن همه بر اساس یک فطرت به دنیا می آیند و مقصد آن ها نیز یکیست.
وی ادامه داد: همه پیامبران یک حرف را عنوان می کنند و هیچ پیامبری حرف پیامبر قبلی را نقض نکرده است و همه پیامبر قبل از خود را تایید کرده است.
وی افزود: به همین سبب می گویم باید یک بار دیگر درست قرآن را بخوانیم؛ یک آیه قرآن را بدرستی ترجمه نکرده ایم؛ چرا فکر می کنیم می توانیم آیات قرآن را به راحتی فارسی ترجمه کنیم؟ این کلمات آنقدر معنا در آن نهفته است که امام علی (ع) فرمودند اگر بخواهیم تنها معنای بسم الله الرحمن رحیم را بگوییم یک قطار شتر کتاب می شود.
وی ادامه داد: حال علم علی (ع) را که نداریم اما به اندازه علم خودتان اگر بخواهید ترجمه کنید حداقل پنج جلد کتاب می شود خب چرا نگفته ایم؟ چرا نشسته ایم؟ چه زمان قرار است برای این منظور وقت بگذاریم؟
وی افزود: برای همه چیز وقت و شبکه و کانال داریم بجز برای فهم معارف تا آنکه معارف آنقدر سخیف شود که هر حرف بی حسابی را به اسم اسلام نشر دهند و همه اسلام را به آن بشناسند.
وی عنوان کرد: این منبر تنها دریک فقره ۲۴۰ هزار خون بچه های مردم است که برای استوار ماندن آن در دفاع مقدس به شهادت رسیده اند و ما به آن ها مدیونیم و من اگر یک برخورد غلط کنم مدیون آن هستم.

  • نویسنده : 9602219