رئیس کمیته امداد خمینی (ره) شهرستان قوچان از پرداخت وام اشتغال 2 میلیارد و 23 میلیون تومانی به 130 نفر توسط کمیته امداد خمینی این شهرستان خبر داد.

حسن دهقانی رئیس کمیته امداد خمینی (ره) شهرستان قوچان در گفتگو با خبرنگار ایران نیوز آنلاین بابیان اینکه پرداخت وام اشتغال ۲۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی درزمینهٔ دام‌پروری، صنفی، صنعتی و قالیبافی به ۱۳۰ نفر توسط کمیته امداد خمینی این شهرستان، عنوان کرد: کل درخواست‌ها ۵۲۵ نفر می‌باشد که در حال حاضر از این تعداد به ۱۳۰ نفر وام اشتغال پرداخت‌شده و مابقی به بانک معرفی‌شده‌اند.
وی ادامه داد: تمام وام‌ها دومرحله‌ای است که ۷۰ درصد پرداخت می‌شود و بعد از بازدید و تائید کارشناس مرحله دوم وام پرداخت می‌شود.
دهقانی با اشاره به اینکه مبلغ وام‌ها حدود ۱۰، ۱۵ و ۲۰ میلیون تومان می‌باشد، گفت: تمامی افرادی که به آن‌ها وام پرداخت‌شده قبلاً در رده‌های آموزشی، بازآموزی و کارآفرینی و فنی را می‌گذرانند.
رئیس کمیته امداد خمینی (ره) قوچان در پایان بابیان این مطلب که سال گذشته بالغ‌بر ۶ میلیارد تومان اعتبارات جهت پرداخت وام اشتغال جذب و صدر صد وام به ۴۵۰ نفر متقاضی پرداخت شد، عنوان کرد: بالغ‌بر ۲۲۰۰ طرح فعال در این شهرستان تحت نظارت داریم که ۷۱۰ نفر آن مشمول بانوان می‌شود و تمام این وام‌ها توسط دو کارشناس فوق‌لیسانس بازدید می‌شوند و هر دو ماه یک‌بار بازدید دارند.

  • نویسنده : 9402134