رئیس کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر هر لحظه از زندگی با برکت امیرالمومنین را در یک کفه ترازو بگذارید و باقی اعمال موجودات دیگر را در کفه دیگر بگذارید، کفه امیرالمومنین سنگین تر خواهد بود چرا که امیرالمومنین همه اش برای خدا بود.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مراسم وداع با شهید گمنام دفاع مقدس و عزاداری دهه اول محرم با حضور حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حسینیه حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همه چیز در معرض فرمان زوال است و همه چیز نابود می شود.

وی ادامه داد: در نظام هستی آن چیزی که تعلق به دنیا گرفت و در دنیا ظهور و بروز پیدا کرد در معرض از بین رفتن و نابود شدن می باشد چرا که پایداری در نظام دنیا وجود ندارد مگر چیزی که در نظام هستی جنبه وجه اللهی داشته باشد.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم اضافه کرد: خداوند می فرماید شما به اشتباه مپندارید که شهید مرده است و آنها را جزء اموات حساب نکنید چرا که اینان زنده هستند و نزد خدای خود روزی میگیرند.

پژمانفر ادامه داد: اگر هر لحظه از زندگی با برکت امیرالمومنین را در یک کفه ترازو بگذارید و باقی اعمال موجودات دیگر را در کفه دیگر بگذارید، کفه امیرالمومنین سنگین تر خواهد بود چرا که امیرالمومنین همه اش برای خدا بود.

وی ادامه داد: آن چیزی که برای خدا باشد می ماند؛ این شهید جان خود را برای خدا داده است و از این رو او جاوید است، چرا که آنچه انسان در مسیر خدا هزینه می کند هیچگاه از بین نمی رود و این شهیدان با خدا معامله کردند به همین واسطه خدا هم این ها را زنده و جاوید قرار داده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: این عزیزان در کنار سیدالشهدا قرار گرفتند و جزء اصحاب سیدالشهدا هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این ها از خدا شهادت خواستند و خدا شهادت را نصیبشان کرد؛ شهادت مقام ساده ای نیست، مقامی است که خدای تعالی برای بعضی از بندگان خود قرار می دهد.

وی ادامه داد: سیدالشهدا هیچگاه از یاد نمی رود؛ چندین هزار نفر آمدند و در مقال سیدالشهدا قرار گرفتند، همه آن ها مردند و فراموش شدند اما سیدالشهدا ماند و این درس است؛ حال چقدر زندگیمان در برای خدا خرج کرده ایم؟

پژمانفر عنوان کرد: این شهدا نه تنها در زمان حیات خود پلکان الهی را یکی پس از دیگری بالا رفتند، شهادتشان نیز موجب رشد و برکت برای دیگران شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این ها رفتند که در این مملکت دین و احکام و حدود الهی پابرجا باشد و خدا نیامرزد کسی را که خیانت می کند و پا بر روی خون این عزیزان می گذارد.

وی ادامه داد: بیشترین موضوعاتی که در وصیتنامه شهدا دیده می شود یکی حمایت از ولایت فقیه است و دیگری موضوع حجاب و اجرای احکام الهی می باشد.

پژمانفر افزود: امروز کسانی هستند که می خواهند به این ها خیانت کنند و بین مردم و ولایت فقیه فاصله بیاندازند و ارزش ها را پامال کنند؛ ما در مقابل این شهدا وظیفه داریم که نگذاریم که خون این عزیزان پامال شود و دشمن از هتک حرمت به این عزیزان شاد شود.

  • نویسنده : 9602219