استاندار خراسان رضوی گفت:فرهنگ ایثار و شهادت مبنای قدرت و تفکر جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس خراسان رضوی اظهارکرد؛ نهادیه کردن فرهنگ دفاع مقدس در جامعه ضامن حفظ و تداوم حرکت پیش رونده انقلاب اسلامی ایران است وباید  به دور از موضوعات جناحی، حزبی و سیاسی به این مهم توجه شود.

وی افزود: پرداختن به موضوع فرهنگ ایثار و شهادت منحصر به هفته  خاصی نیست بلکه این ایام فرصتی برای ارائه اقدامات و برنامه های انجام شده در طول سال است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت را مبنای قدرت جمهوری اسلامی و تفکر انقلاب بوده که باید در تمامی بخش ها و گروه های جامعه،  نهادینه شود. باید بین برنامه های هفته دفاع مقدس از سوی نهادها و دستگاه های اجرایی مرتبط همپوشانی لازم وجود داشته باشد.

رشیدیان بیان کرد:در شرایطی که دشمن با تحریم و تهاجم اقتصادی بر مردم فشار وارد می آورد پیروی از سیره شهیدان می تواند در حل مشکلات جامعه و برون رفت از این شرایط تاثیر گذار باشد زیرا این افراد نماد ایستادگی در برابر دشمنان هستند.

وی با تاکید بر لزوم بزرگداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در این ایام  باید ارگان های نظامی، نهادهای فرهنگی، اهالی فرهنگ و هنر و سازمان های مردم نهاد وارد عمل شوند و برای برجسته سازی یاد و نام  شهدا و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی اظهارکرد: در این ایام، برپایی نمایشگاه های هفته دفاع مقدس در حوزه و دانشگاه، برگزاری تئاترهای خیابانی و فیلم های سینمایی با موضوع دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس، شب های شعر، خاطره گویی با محتوای مناسب، پرداختن به موضوع پژوهش با محوریت انتقال فرهنگ دفاع مقدس می تواند در انتقال مفاهیم این حوزه به مخاطبان کمک کند.

رشیدیان گفت: طراحی دروسی مرتبط با موضوع دفاع مقدس در دانشگاه ها یا مدارس می تواند تاثیر گذار باشد و باید در این راستا نقش خراسان رضوی در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: خراسان رضوی نقش مهمی در جنگ داشته است و باید مستندات و مدارک و خاطرات افرادی که در این حماسه آفرینی ها تاثیرگذار بودند و برای آیندگان به یادگار بماند.