نمایش گوهر به کارگردانی پوریا قصابی و با حضور افتخاری محسن میرزازاده خواننده قوچانی از تاریخ 12 تا 18 شهریورماه و از ساعت 21 به همت انجمن نمایش و کانون بسیج هنرمندان در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قوچان اجرا می‌شود.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مسعود رشیدی رئیس انجمن نمایش شهرستان قوچان با اشاره به پیشینه فعالیت تئاتر هنرمندان قوچانی، عنوان کرد: متن نمایش گوهر اثر سیروس نعمتی یکی از متون بسیار ارزشمند در سطح کشوری است که توسط آقای قصابی برای عموم مردم و حتی جشنواره کار شود.
وی ادامه داد: اغلب بازیگران این نمایش بازیگران حرفه‌ای هستند که حداقل بالای ۱۵ سال در این زمینه فعالیت دارند.
رشیدی ویژگی خاص این نمایش را حضور استاد محسن میرزازاده را در کنار اعضای تئاتر گوهر دانست و گفت: یکی از آثار استاد میرزازاده را به نام «پنجره طلا» در وصف امام رضا علیه‌السلام در این نمایش استفاده می‌کنیم.
پوریا قصابی کارگردان تئاتر گوهر در ادامه در خصوص محتوای این نمایش با اشاره به ماجرای عاشقانه‌ای که در هنگام احداث و ساخت مسجد گوهرشاد بین استادکار مسجد گوهرشاد و همسر شاهرخ تیموری رخ می‌دهد، عنوان کرد: نمایش گوهر بازنگری امروزی به آن ماجرا دارد که ازقضا در حال مرمت و نوسازی مسجد گوهرشاد است که می‌بینیم یکی از کارگران افغانی به نام جمعه عاشق مهندس مرمت فردی به نام گوهر دست‌نشان می‌شود که گوهر بانو همسری به نام شهرام دارد.
وی ادامه داد: درنهایت عشق زمینی جمعه (گوهر) با او شرطی می‌گذارد که باید چهل شب روبه پنجره فولاد بنشیند و ساز بزند و در روز چهل و یکم خواسته او را اجابت می‌کند اما جمعه در روز ۴۱ سر قرارش نمی‌رود و درنتیجه عشق زمینی به عشق معنوی و آسمانی می‌انجامد.
همچنین گفتنی است بازیگران این مجموعه مسعود رشیدی، رویا داود، زهره دین پور، حمید عابدی، یاسر موسی پور، مصطفی آهی و میلاد سنجری می‌باشند.

  • نویسنده : 9402134