منظر قالیباف، رئیس اداره ی فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ی یک مشهد در رابطه با هدف برگزاری این نمایشگاه در گفت و گو با ایران نیوز آنلاین گفت: امروزه صنایع دستی یک کالای لوکس تلقی می شود و مردم توجهی به جنبه هنری و ارزش اصلی آن ندارند. ما می خواهیم بازدیدکننده ها با صنایع دستی ایران آشنا بشوند و جنبه ی هنری و ارزش اصلی آن را بشناسند.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ دوشنبه مورخ پنجم شهریورماه نمایشگاه گذر هنر با رونمایی از آثار صنایع دستی هنرمندان منطقه ی یک مشهد در بوستان جامی افتتاح شد. این نمایشگاه به مناسب دهه ی ولایت زیرنظر  اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه یک مشهد و پیمانکار اجرای کار شهرآرا برگزار شد.

منظر قالیباف، رئیس اداره ی فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ی یک مشهد در رابطه با هدف برگزاری این نمایشگاه در گفت و گو با ایران نیوز گفت: امروزه صنایع دستی یک کالای لوکس تلقی می شود و مردم توجهی به جنبه هنری و ارزش اصلی آن ندارند. ما می خواهیم بازدیدکننده ها با صنایع دستی ایران آشنا بشوند و جنبه ی هنری و ارزش اصلی آن را بشناسند. مردم باید در بستر همین نمایشگاه ها با هنر و هنرمندان شهرشان آشنا بشوند و هنرمند هم در همین بستر مردم، علایق و سلایق مختلف را می شناسد.

وی افزود: ما برنامه هایی از این دست زیاد داریم. ما فضایی را مهیا کرده ایم به نام خانه ی کودک و شاهنامه. در آنجا برنامه های زیادی داریم از جمله اجرای تئاتر، استندآپ، پرفورمنس، آموزش نقالی و… اما این اولین نمایشگاه شهرداری منطقه ی یک مشهد است که به طور خاص به صنایع دستی می پردازد.

  • نویسنده : سحر نیکوعقیده