علیرضا رشیدیان: دشمن تلاش دارد با سیاه نمایی و القای ناکارآمدی نظام ناامیدی در مردم ایجاد کند.

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از خبر گزاری مهر، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهارکرد: دشمنان تلاش می کنند با سیاه نمایی و القای ناکارآمدی نظام ناامیدی در مردم ایجاد کنند و در این شرایط باید با اطلاع رسانی دستاوردهای نظام این توطئه را خنثی کرد.

وی افزود: بن بستی در کشور وجود ندارد و باید با پرهیز از خود تحریمی از  فرصت های موجود به نفع اقتصاد کشور استفاده کنیم.کسی منکر مشکلات نیست و باید در این شرایط باید تغییرات و درآمدهای مردم را متعادل کنیم تا رونق اقتصادی ایجاد شود.

استاندارخراسان رضوی بیان کرد:صندوق های بیمه در حوزه های سرمایه گذاری و تضمین آن فعال شده اند و این مهم می تواند تضمینی برای تولید و کاهش آسیب باشد.

رشیدیان تاکید کرد: برای تامین ارز لازم می توانیم از ظرفیت واحدهای تولیدی مانند فولاد استفاده کنیم.سال گذشته دو میلیارد دلار صادرات و ۷۰۰ میلیون دلار واردات داشتیم که از ارز حاصل می توانیم استفاده کنیم.

وی با اشاره به سودجویی برخی وارد کنندگان کالا با ارز دولتی و فروش به نرخ ارز آزاد گفت: برای مهار حاشیه سود و عدم شکل گیری آن باید دستگاههای نظارتی  فعالیت ویژه ای داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی اظهارکرد: در شرایط کنونی باید خارج از دستورالعمل های به کمک کارآفرینان آمده و مصوبات ستادهای تسهیل و اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنیم.

رشیدیان گفت: اگر افزایش نقدینگی در جامعه بدون برنامه ریزی باشد موجب تورم و  افزایش فقر می شود و در این شرایط باید به محرومان و دهک های پایین جامعه توجه ویژه ای شود.ر