امام‌جمعه قوچان ضمن درخواست جمع‌آوری آلودگی‌ها، فضولات انسانی و حیوانی از مسیر سد تبارک تا تصفیه‌خانه، عنوان کرد: وقتی انسان نگاه می‌کند در مسیر آب شرب فضولات انسانی و حیوانی وجود دارد هرچقدر هم گفته شود با آزمایش‌ها و تصفیه این آب آلوده نیست و آزمایش‌ها انجام‌شده بازهم عده‌ای قبول نمی‌کنند و باید لوله‌کشی این مسیر جدی‌تر پیگیری شود تا این موضوع حل شود.

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین دستجردی امام‌جمعه شهرستان قوچان در جلسه مشترک کارگروه سلامت و کمیته جامعه ایمن شهرستان قوچان در محل فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه تمامی مسئولین تلاش دارند تا در اذهان جامعه استرس ایجاد نشود، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات شهرستان خیلی راحت حل می‌شود اما مسئولین شهرستان چرا آلودگی‌هایی که در مسیر سد تبارک تا تصفیه‌خانه وجود دارد را با لوله‌گذاری برطرف نمی‌کنند؟
وی ادامه داد: همین کار را می‌توانستید چند سال قبل انجام دهید؛ این موضوعات باعث استرس در بین مردم می‌شود و مشکلات جامعه را بیشتر می‌کند.
امام‌جمعه قوچان بابیان این مطلب که برای بنده خیلی نگران‌کننده و سخت است، تحمل اینکه حداقل که از سال ۹۵ که این موضوع پیگیری می‌شود چرا تا امروز۸ کیلومتر لوله‌گذاری تا تصفیه‌خانه انجام‌نشده است، عنوان کرد: موضوعات این‌چنینی قابل برطرف کردن است و امروز و فردا کردن این مسائل کار درستی نیست.
از استانداری خراسان رضوی گله‌مند هستم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دستجردی بابیان اینکه از استانداری خراسان رضوی گله‌مند هستم، تصریح کرد: بنده از استانداری گله‌دارم که شما باید مسئولین سازمان آب منطقه‌ای را مجبور کنید که این کار انجام بگیرد.
وی افزود: چطور مردم اگر قبض آب راکمی دیر پرداخت کنند فوری آب مردم را قطع می‌کنند اما چرا برای حل این موضوع کاری نمی‌شود؟
دستگاه قضا به‌عنوان مجری عدالت در این مسیر با متخلفان برخورد جدی کنند
امام‌جمعه قوچان بابیان اینکه جان مردم بسیار اهمیت دارد از رئیس دادگستری و دادستانی قوچان درخواست کرد به‌عنوان مجری عدالت در این مسیر با متخلفان برخورد جدی کنند، تصریح کرد: گاهی لازم است برخورد جدی باکسی که در این زمینه دقت نمی‌کند و گزارشش قابل‌قبول نیست، صورت گیرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دستجردی بابیان این مطلب که آب شرب قوچان در حال حاضر موردی ندارد اما مسئولین گوش‌به‌زنگ هستند تا اگر اتفاقی افتاد به مردم اعلام کنند که از آب استفاده نکنند، گفت: ما در این قضیه استرس بدی داریم که رسانه‌های خارجی از این موضوع سوءاستفاده کنند که ۴۰ سال از انقلاب گذشته و در خصوص وضعیت سالم بودن یا نبودن آب دغدغه باشد.
لوله کشی انتقال آب از مسیر سد تبارک تا تصفیه خانه آب شرب شهری جدی‌تر پیگیری شود
امام‌جمعه قوچان در پایان ضمن درخواست جمع‌آوری آلودگی‌ها، فضولات انسانی و حیوانی از مسیر سد تبارک تا تصفیه‌خانه، عنوان کرد: وقتی انسان نگاه می‌کند در مسیر آب شرب فضولات انسانی و حیوانی وجود دارد هرچقدر هم گفته شود با آزمایش‌ها و تصفیه این آب آلوده نیست و آزمایش‌ها انجام‌شده بازهم عده‌ای قبول نمی‌کنند و باید لوله‌کشی این مسیر جدی‌تر پیگیری گردد تا این موضوع حل شود.

  • نویسنده : 9402134