حجت الاسلام مصلحی:  زمینه‌سازی‌های گسترده‌ای که روسای جمهور آمریکا درباره تاثیرگذار بودن تحریم‌ها در بدنه ملت ایران انجام دادند و متاسفانه عده‌ای نیز در داخل با سوء‌مدیریت و یا خیانت، به این موج دامن زدند که باعث شد برای برخی از مردم، کارآمد بودن تحریم‌ها مورد شبهه قرار گیرد.

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر نظارت و بازرسی خراسان رضوی، همایش بزرگ ناظرین شورای نگهبان با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از عوامل شبکه نظارت شهرستان مشهد در محل حسینیه امام خمینی(ره) مشهد برگزار شد.

در این مراسم سرپرست دفتر نظارت و بازرسی خراسان رضوی گفت: سال گذشته حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر بر سر صندوق‌ها حاضر بودند و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری را در خراسان رضوی برعهده داشتند، بیش از یک سوم ناظرین انتخابات استان در حوزه مشهد و کلات مشغول خدمت بودند و این شبکه مطمئن و امین بازوی قدرتمند و قابل اعتماد ملت در حفظ آراء مردم هستند.

شورای نگهبان با یک تجربه تاریخی به‌وجود آمده است

در ادامه مراسم حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر اسبق اطلاعات با بیان اینکه منزلت و جایگاه استراتژیک شورای نگهبان همواره مورد غفلت قرار می‌گیرد، گفت؛  شورای نگهبان با یک تجربه تاریخی به‌وجود آمده است، در طول تاریخ مکرر شاهد آن بوده‌ایم که پس از یک انقلاب و حرکات متعدد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با یک توطئه سیاسی نرم از جانب دشمنان خارجی و خائنان داخلی نقش برآب شده است.

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با یک حرکت خردمندانه، شورای نگهبان را تاسیس و دستاوردهای مردمی انقلاب اسلامی را تا ابد بیمه کردند؛ ادامه داد: انقلاب فرانسه، الجزایر و انقلاب‌های متعدد عربی در موج بیداری اسلامی، همگی طی یک بازه زمانی به گونه‌ای منحرف شدند که ارزش‌های اساسی آن‌ها تبدیل به ضدارزش شد، اما انقلاب ما علیرغم توطئه‌های بی‌سابقه دشمنانش مسیر خود را ادامه می‌دهد، این استمرار در حرکت و حفظ ارزش‌ها مدیون وجود نهادهایی همچون شورای نگهبان است.

وی شورای نگهبان را کوه نفوذناپذیری در برابر دسیسه‌های دشمنان خواند و بیان کرد: پیش‌بینی استکبار جهانی این بود که انقلاب ایران همچون نمونه‌های قبلی، با یک توطئه نرم به کلی نابود شود، اما دو حرکت تاریخی امام یعنی طرح مقوله ولایت فقیه و تاسیس نهاد شورای نگهبان پیش‌بینی‌های دشمنان را با شکست مواجه کرد.

امنیت فعلی کشور به‌خاطر هزینه‌ این ملت در دفاع مقدس است

وزیر اسبق اطلاعات افزود: امام سازمانی را تدوین کرد که توانایی مقابله با نظام سلطه را به‌صورت زنده و پویا دارد، این نهاد برای هر برنامه‌ریزی سنگین و هدفمند دشمن در طی این چهار دهه، برنامه مقابله دقیقی داشته و مانند کوهی نفوذناپذیر عمل کرده است.

مصلحی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس کشورهای حوزه خلیج فارس شامل عربستان، کویت، امارات بیش از ۷۰ میلیارد دلار هزینه کردند تا از صدام در مقابل ما حمایت کنند، اما این اسکناس‌ها همگی خاکستر شد، چرا که ملت ایران ولایت‌مدار ماند و با خون خود، نهال نورسته انقلاب را در برابر تهدیدات غیرقابل وصف خارجی آبیاری کرد.

وی اضافه کرد: امنیت فعلی کشور به‌خاطر هزینه‌ این ملت در دفاع مقدس است، اگر ملتی بخواهد در برابر مستکبران سر بلند کند، باید هزینه بپردازد.

وزیر اسبق اطلاعات با بیان اینکه دشمن مترصد است تا در فتنه‌های پیش‌رو، اقشار ضعیف‌تر را وارد خیابان کند؛ تصریح کرد: آمریکا امروز در حال فروپاشی است و هم‌اکنون ۱۴ میلیون مقاله در ارتباط با فروپاشی نظام آمریکا وجود دارد که بخش کثیری از آن توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های آمریکایی نوشته شده، اما این آمریکا با چنگ و دندان برای بقا در عرصه سیاسی و استراتژیکی جامعه بین‌الملل در حال جنگیدن با همه دنیا و از جمله متحدان اصلی خود مانند اروپا یا کانادا است.

مصلحی با بیان اینکه علت اصلی تلاطم‌های اقتصادی ناکارآمدی برخی مسؤولان است؛ گفت: زمینه‌سازی‌های گسترده‌ای که روسای جمهور آمریکا درباره تاثیرگذار بودن تحریم‌ها در بدنه ملت ایران انجام دادند و متاسفانه عده‌ای نیز در داخل با سوء‌مدیریت و یا خیانت، به این موج دامن زدند که باعث شد برای برخی از مردم، کارآمد بودن تحریم‌ها مورد شبهه قرار گیرد.