سید جواد رضویان راد: ساختار حزبی در کشور ما ساختاری نیست که احزاب بخواهند مسئولیت نابسامانی‌ها یا موفقیت‌ها را بپذیرند.

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از خبر گزاری ایسنا، سیدجواد رضویان‌راد عضو هیئت رئیسه خانه احزاب خراسان رضوی در خصوص فعالیت خانه احزاب خراسان رضوی، اظهار کرد؛ خانه احزاب مکانی بوده که وظیفه آن ریل‌گذاری در این جهت است که احزاب پویایی و به‌روزرسانی خود را انجام دهند.
وی افزود: احزاب می‌توانند واسطی بین دولتمردان در سه قوه باشند تا از نگاه احزاب و تشکل‌های سیاسی دارای پروانه مورد نقد قرار گرفته، نقاط قوت خود را تقویت و نقاط ضعف را نیز برطرف کرده و فرصتی را برای پاسخگویی ایجاد کنند. این اتفاقات در سطح خراسان رضوی به خوبی شکل گرفته است.
این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه شورای شهر مشهد نیز این برنامه‌ها را تحت عنوان “فضیلت شنیدن” برگزار می‌کند، عنوان کرد: تعدادی از احزاب اصولگرا با تعدادی از اعضای شورای شهر در همین قالب به گفت‌وگو پرداختند و به عنوان نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی موضوعاتی را که در مسائل و مشکلات شهر مشهد به نظرشان می‌رسید، به اعضای شورای شهر منتقل کردند و آن‌ها نیز پیرامون برخی از این نکات توضیح داده و برخی را در دستور کار قرار دادند تا در برنامه‌های بعدی بیشتر مورد توجه قرار دهند.
عضو هیئت رئیسه خانه احزاب خراسان رضوی با اشاره به اینکه خانه احزاب یک نهاد کشوری است، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از تشکلاتی که ما در استان داریم، اصل تشکیلات آن‌ها در تهران است. ما موضوعات را به صورت کشوری پیگیری می‌کنیم. بحث معیشتی مردم، اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی، پاسخگویی مردم و مسئولین، افزایش گفت‌وگو بین مردم و مسئولین، برداشتن حصارها و ارتباط شفاف‌تر با مردم جزو دغدغه‌هایی است که چه در سطح مشهد و چه در سطح استان پیگیری شود، مباحثی ملی است زیرا ما کمتر به مسائل ریز و خرد می‌پردازیم.  

رضویان‌راد گفت: ساعت و زمان تشکیل جلسات خانه احزاب با توجه به عدم حضور اعضا در مشهد به دلیل فصل تابستان و تعطیلات، نسبت به دو ماه قبل منظم‌ نیست اما هر دو هفته یک بار این جلسات تشکیل می‌شود. ۱۵ نفر از اعضای هیئت‌رئیسه شامل هفت نفر از تشکل‌های اصولگرا، هفت نفر از تشکل‌های اصلاح‌طلب استان و یک نفر نیز به عنوان نماینده تشکل‌های اعتدالی است که جلسات را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر آقای آرین‌منش به عنوان ریاست خانه احزاب هستند. 
وی ادامه داد: اخیرا خانه احزاب جلسه‌ای را با آقای نوروزیان، معاونت سیاسی-‌ امنیتی استانداری خراسان رضوی با محوریت مسائل اقتصادی و اتفاقاتی که در کشور است پیگیری کرد تا به سوالات نمایندگان احزاب پاسخ داده شده  و دغدغه‌هایی که وجود دارد منتقل شود. جلسه دیگری نیز پنجشنبه گذشته با حضور معاونت اقتصادی وزیر اطلاعات تشکیل شد که در این جلسه احزاب همراه با تعدادی از مسئولین استان دعوت شده بودند.
این فعال سیاسی اصولگرا اضافه کرد: در این جلسه دلایل مشکلاتی که اخیرا به وجود آمده بود و اتفاقاتی که در بحث مسائل اقتصادی، سکه، ارز و ناملایماتی که در بازار ارز و سکه وجود داشت، بررسی و نقشی که احزاب می‌توانند ایفا کنند، واکاوی شد. در این جلسه اطلاع‌رسانی، توجیه و همیاری مردم برای عبور از این بحران‌هارا نیز یادآوری کردیم و قرار شد که به سوالات آن‌ها نیز پاسخگویی شود.
عضو هیئت رئیسه خانه احزاب خراسان رضوی خاطرنشان کرد: عمدتا جلسات با این سبک و سیاق با حضور نمایندگان احزاب تشکیل می‌شود که هم به سوالات آن‌ها پاسخ داده شده و هم به دغدغه‌های آنها رسیدگی شود. نقطه نظرات و پیگیری‌هایی که قوای سه گانه دارند که می‌توان به شکل خصوصی‌تر و محرمانه‌تر منتقل کرد، در این جلسات انتقال داده می‌شود.
رضویان‌راد با اشاره به اینکه همه مردم به نظام جمهوری اسلامی پایبند هستند و نظامشان را دوست دارند، تصریح کرد: تفکیک بین اصولگرا و اصلاح‌طلب تفکیکی است که فعالان سیاسی انجام می‌دهند. مردم همه موفقیت‌های و شکست‌های نظام را پای آن می‌گذارند. ساختار حزبی در کشور ما ساختاری نیست که احزاب بخواهند مسئولیت نابسامانی‌ها یا موفقیت‌ها را بپذیرند. با این نگاه اگر ما دغدغه‌ای را منتقل می‌کنیم، هم در شهرستان‌ها و هم در مرکز استان مبتلابه است.