حجت الاسلام رئیسی: کشور‌های غربی معنویت را کنار گذشته اند و به سیاست پناه آورده اند و نتیجه سیاست بدون معنویت کشتار است.

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی بعدازظهردرهمایش بزرگ نقش و رسالت علمای افغانستان در تمدن اسلامی گفت؛ کشور‌های غربی معنویت را کنار گذشته اند و به سیاست پناه آورده اند و نتیجه سیاست بدون معنویت ۷۰سال ظلم به مردم فلسطین، کشت و کشتار است، سیاست باید همراه با اخلاق و معنویت باشد وگرنه زندگی انسان‌ را نابود می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: سیاست همواره باید همراه با اخلاق باشد در غیر این صورت زندگی مردم تباه می‌شود. در برخی کشور‌های اسلامی شاهد تمدن نیستیم در واقع انحطاط است و آثار این تفکر تحجرگرا، جامعه اسلامی را تهدید می‌کند.

رئیسی ادامه داد: ما امروز سعی در شکل گیری تمدن نوین در پرتوی عقلانیت داریم و جامعه ما باید از چنین تمدنی در همه سطوح برخوردار باشد.

وی گفت:مقاومت علما و بزرگان و مردم افغانستان در مقابل استکبار غرب و جریان‌های تکفیری، باعث سرافرازی و بصیرت افزایی آن‌ها شده است و مردان و زنانی که تا به امروز افغانستان را در مقابل همه هجمه‌ها حفظ کردند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود:امروز وظیفه ما سخت‌تر است، آنچه این کشور را از این جریان‌ها حفظ کرده است می‌تواند با آموزه‌های دینی، سعادت مردم را در برابر هجوم‌های فکری فرهنگی اخلاقی حفظ کند.