محمد جعفر مروارید: طبق برنامه ریزی انجام شده در سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور و خراسان، آیین ویژه‌ای در این شهر برگزار می‌شود.

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از خبر گزاری مهر، جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی ظهر شنبه در نشست شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های دهه کرامت گفت؛ فردا به مناسبت سال روز ورود امام رضا(ع) به خراسان  برنامه ویژه ای در نیشابور برگزارخواهد شد و به استقبال دهه کرامت خواهیم رفت.

وی افزود:نقشه راه با ۱۴ راهبرد تدوین شده و همچنین چارت و کمیته های هشت گانه از قبیل آستان قدس،نظارت،شهرستان ها ،تبلیغات نیزتشکیل شده است و هر کدام به تناسب اقدامات مد نظر را انجام خواهند داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: برخی دستگاه ها برنامه های خود را برای شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های دهه کرامت ارسال نکرده اند که از آنها می خواهیم هر چه سریعتر اقدام لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد:چارت اجرایی در شورای فرهنگ عمومی به همه دستگاه ها اعلام شده  همچنین جدول برنامه های استانی  وجدول برگزاری جلسات نیز منطبق بر ۱۴ راهبرد تدوین و اطلاع رسانی شده است.

مروارید تاکید کرد:اصل مهم در تمامی برنامه های امسال مردمی بودن آن است و شورای هماهنگی وظیفه هماهنگی دستگاه ها را برعهده دارد و کانون های فرهنگی مساجد در این ایام نقش فعالی خواهند داشت.

وی عنوان کرد: دبیرخانه از دیماه سال گذشته شروع به کار کرده و شهرداری و صداسیما هر کدام  ۴ عنوان برنامه، آستان قدس ۵۰ عنوان  در گستره حرم ، ملی و بین المللی، بنیاد بین المللی امام رضا(ع) ۷۰ برنامه ، اوقاف ۱۰عنوان ، سازمان تبلیغات اسلامی  ۶ عنوان وشورای هماهنگی تبلیغات ۱۱ ،اداره کل ارشاد ۱۱ عنوان و به تناسب سایر ارگان ها نیز هر کدام تعدادی عنوان برنامه را اعلام کرده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد:امسال برای اولین  مرتبه به شکل متحد طراحی پوستر و تولید نماهنگ کرامت انجام شده است همچنین با ستاد ملی هماهنگی های لازم انجام شده و طی هفته جاری جلسات با امام جمعه محترم و تولیت آستان قدس رضوی نیز برگزار می شود.

کد خبر ۴۳۳۴۵۱۴